piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPodpisz petycję dla lubuskiej onkologii. Dołącz do 1600 popierających

Podpisz petycję dla lubuskiej onkologii. Dołącz do 1600 popierających

Już ponad 1600 podpisów znalazło się na elektronicznej ankiecie poparcia dla utworzenia Lubuskiego Centrum Onkologii w Zielonej Górze. Nadal można złożyć swoją deklarację również w formie papierowej.

Realnym obecnie źródłem finansowania jest specjalny fundusz utworzony w Ministerstwie Zdrowia. W puli tego funduszu jest 2,5 mld zł, a projekty do niego zgłaszane mogą uzyskać do 300 mln zł dotacji – to dokładnie tyle, na ile dziś wyceniana jest budowa Centrum Onkologii przy Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Petycja ma być wzmocnieniem dla wniosku i pokazanie jak bardzo takie Centrum jest potrzebne w województwie lubuskim. Ośrodek ma być nową siedzibą Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, znajdzie się w nim także oddział chirurgii klatki piersiowej i otorynolaryngologii. 

Z danych medycznych wynika, że pacjenci leczeni w centrach onkologicznych, gdzie opieka jest zintegrowana (mamy pod jednym dachem chirurgię, radioterapię, chemioterapię) żyją średnio 15 proc. dłużej niż pacjenci leczeni poza Centrami Onkologii – podkreśla dr hab. n. med. Paweł Golusiński, prof. UZ, kierownik Katedry Otolaryngologii i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Jak podkreśla Sebastian Ciemnoczołowski, główny specjalista w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze dokumentacja do złożenia wniosku ma być gotowa do 6 maja 2023 roku.

Petycję można podpisać TUTAJ.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
23.4 ° C
23.4 °
22.3 °
50 %
4.7kmh
100 %
pt.
23 °
sob.
25 °
niedz.
26 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE