czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSzykują się nowe połączenia z lubuskiego lotniska?

Szykują się nowe połączenia z lubuskiego lotniska?

Lotnisko Zielona Góra/Babimost święci kolejne tryumfy i bije rekord obsłużonych pasażerów w lutym. To zasługa lotów do Warszawy i Egiptu, ale też konsekwentnie prowadzonej strategii. Wiadomościom Lubuskim udało się dowiedzieć, że już niedługo przygotowane będą nowe połączenia.

Tylko w samym lutym z naszego lotniska skorzystało 3300 pasażerów. Zrealizowano 280 operacji lotniczych – o 67 więcej niż w styczniu 2023 r. To także wzrost o ponad 151 procent w porównaniu z okresem sprzed pandemii (lutym 2019 r.). To niewątpliwy sukces, co przekłada się również na promocję naszego województwa. Czy jest szansa na nowe połączenia?

Czekamy na odzew od przewoźników, jakimi kierunkami byliby zainteresowani, aby móc skonstruować ciekawą ofertę. Myślę, że na pewno dwa nowe się pojawią. Na tę chwilę nie chciałbym ich jeszcze zdradzać – wyjaśnia Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Nam jednak udało się dowiedzieć, że Urząd Marszałkowski planuje również nowe połączenia. Poza powtórzeniem siatki połączeń z poprzedniego roku gdzie mogliśmy polecieć do Burgas, Rijeki, Antalyi czy Gdańska, urzędnicy z pewnością będą chcieli powtórzyć postępowanie na wyłonienie przewoźnika do Londynu. W zeszłym roku niestety nie udało się go rozstrzygnąć.

Jak jednak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieliśmy w kręgu zainteresowań jest jeszcze jedno połączenie polskie z południem kraju. Jak tylko poznamy szczegóły przekażemy Państwu taką informację.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE