piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPolska 2050 wybiera nowe władze. Szykuje się na wybory.

Polska 2050 wybiera nowe władze. Szykuje się na wybory.

Według ostatnich prognoz wyborczych Polska 2050 w regionie lubuskim jest trzecią siłą polityczną. Na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano nowe władze partii w kole południowym. Politycy mają również plany wyborcze i kilka gotowych programów.

Po instytucie i stowarzyszeniu zakończyło się powoływanie struktur partii w regionie. Jak mówią działacze, posiadają struktury w każdym powiecie i są gotowi do startu w wyborach.

Razem z Mają Nowak budowaliśmy na terenie lubuskiego struktury polityczne. Udało się to zrobić. Posiadamy dwa koła. Jest to koło północ, gdzie szefową jest Marta Bejnar-Bejnarowicz, a kołem południowym pokieruje Dariusz Popławski z Żar. Szefową partii w województwie lubuskim została Agnieszka Bonkowska – wymieniała reprezentantka powiatu krośnieńskiego Izabela Ziętka.

Agnieszka Bonkowska angażowała się w strukturach stowarzyszenia Polska 2050 i jest we władzach regionalnych, teraz ma pokierować partią. Zawodowo prowadzi własną działalność gospodarczą i na co dzień mieszka w Gorzowie Wlkp.

Od czasu stworzenia partii budujemy zespoły regionalne. W kole południowym znajdują się osoby, które reprezentują poszczególne powiaty. (…) Wszystkie te osoby są bardzo doświadczone, mają wyjątkowe umiejętności i są przygotowane do pracy w samorządzie – mówił podczas konferencji nowa szefowa.

Lubuskie struktury w tworzeniu wspierał Poseł na Sejm RP Michał Gramatyka. Sam prezentował również skład zarządu koła i było widać, że mocno angażował się w działalność na terenie województwa. Stawia również ambitne cele przed partią Szymona Hołowni.

Przygotowujemy się bardzo aktywnie do wyborów. Wygramy wybory do parlamentu, a potem wygramy wybory samorządowe. Będziemy tworzyć rząd w następnym rozstrzygnięciu wyborczym. Dlatego pracujemy nad dokumentami programowymi. Działa nasz sztab wyborczy, który ma już rozpisane wszystkie kroki i działania przed wyborami – wymienił parlamentarzysta.

Wszystkie osoby, które znajdą się na listach Polski 2050 mają mieć doświadczenie z wolontariatem, gdyż jak zauważają działacze, ich ruch wyrósł z pracy społecznej. Poseł dopuszcza jednak tworzenie lokalnych koalicji i wariacjach wyborczych. Wszyscy partnerzy, którzy pójdą razem do wyborów muszą zadeklarować realizację programu wyborczego.

Szefowa Stowarzyszenia Maja Nowak oraz Tomasz Siemiński zapowiadają, że na początku roku podczas regionalnej konwencji poznamy pierwszych kandydatów na listy wyborcze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE