niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraRozbudowa Ośrodka Integracji Społecznej

Rozbudowa Ośrodka Integracji Społecznej

Hospicjum na Zaciszu zadba o godną jesień życia dla seniorów. Dzięki funduszom europejskim Ośrodek zostanie rozbudowany.

Ośrodek jest zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym ukierunkowanym na pomoc osobom starszym. 26 maja członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński Zarząd Województwa Lubuskiego PO RP i wiceprezes Zarządu Ośrodka Integracji Społecznej Danuta Krojcig – podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu pn. „Rozbudowa Ośrodka Integracji Społecznej – zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego o nowy budynek połączony łącznikiem z budynkiem istniejącym wraz z rozbudową parkingu i infrastruktury technicznej”.

Wsparcie w wysokości 2 mln 200 tys. zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu wyniesie ponad 6 mln zł. To kolejne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla tej instytucji, popularnie zwanej „Hospicjum na Zaciszu” – działanie bardzo ważne, potrzebne i oczekiwane, co podkreślał członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Marcin Jabłoński wspomniał również, że znalezienie funduszy na dotację dla ośrodka nie było łatwym zadaniem. – Mimo iż minęły dwa lata, był to moment, kiedy większość pieniędzy była już rozdysponowana. Przeznaczyliśmy dużo środków na różne działania w tej perspektywie, bo ponad 200 mln na kilkanaście projektów. Wydawałoby się więc, że na każdy z nich przypada spora kwota, ale wśród nich były też takie projekty, które opiewały na kwotę 100 mln zł, jak Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Niemniej jednak ten czas nie był zmarnowany, jeśli chodzi o Ośrodek Integracji Społecznej. Placówka przygotowała ponad 6-milionowy projekt, zadbała też o poszukanie innych donatorów tego przedsięwzięcia – dodał członek zarządu województwa.

Godna i dobra jesień życia dla seniorów

– To bardzo potrzebny projekt. Społeczeństwo się starzeje, coraz więcej ludzi wymaga wsparcia. Będziecie państwo w stanie uczynić jesień życia radośniejszą, przyjść z pomocą. Trzymamy kciuki za inwestycję i cieszymy się, że możemy pomóc – powiedział członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Fot. Lubuskie

– To, czym się zajmujemy, to ciężka praca. Ale staramy się stworzyć dobrą atmosferę, zatrudnić najlepszych specjalistów – mówiła Danuta Krojcig, wiceprezes zarządu Ośrodka Integracji Społecznej. – Oczywiście jestem bardzo wdzięczna za zaufanie, bo bez tych projektów nie moglibyśmy funkcjonować, to miejsce by się tak nie rozbudowało i nie moglibyśmy tak pomagać drugiemu człowiekowi.

Dzięki rozbudowie o kolejne skrzydło dwukondygnacyjne ośrodek będzie mógł przyjąć więcej pacjentów – łącznie 70 osób (w chwili obecnej OIS dysponuje 54 miejscami dla pacjentów wymagających całodobowej opieki). Zakres inwestycji obejmuje roboty budowlane związane z wybudowaniem nowego skrzydła budynku oraz zagospodarowaniem terenu wokół nowego skrzydła. Przestrzeń wokół nowopowstałego skrzydła zostanie zagospodarowana poprzez utworzenie parkingu z 11 miejscami postojowymi (w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych), wykonanie podjazdu z rampą dla karetek oraz wydzielone pasy zieleni.

Zakończenie realizacji projektu planowanego jest na 30 czerwca 2023 roku.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE