niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSanepid nie zaleca spożywania warzyw i owoców oraz picia wody ze studni

Sanepid nie zaleca spożywania warzyw i owoców oraz picia wody ze studni

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim po ponad tydzień od pożaru w Przylepie w końcu zajęła stanowisko w sprawie wody ze studni oraz spożywania warzyw i owoców.

W związku z szeregiem zapytań mieszkańców oraz informacjami krążącymi w przestrzeni publicznej na temat bezpieczeństwa spożywania produktów z ogrodów, w tym warzyw czy owoców, Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp. informuje, że z zasady ostrożności nie zaleca ich spożywania do czasu wyjaśnienia sytuacji i otrzymania wyników badań zleconych przez miasto Zielona Góra – czytamy w komunikacie Sanepidu – Jednocześnie nadmieniam, że  z zasady ostrożności do czasu wyjaśnienia sytuacji i otrzymania wyników badań, nie zalecam spożywania wody z niepublicznych ujęć wody (studni). Należy korzystać ze źródła wody zapewnionego przez miasto/gminę – dodaje.

Przypomnijmy, że na ostatniej nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Zielonej Góry, prezydent Janusz Kubicki stwierdził, że na zlecenie miasta, sanepid bada ujęcia wody. Z kolei próbki warzyw oraz owoców z terenu zielonogórskich ogrodów działkowych zostaną przetransportowane do laboratoriów w Poznaniu, gdzie Instytut Genetyki Roślin przy Polskiej Akademii Nauk dokładnie przebada zebrany materiał pod kątem bezpieczeństwa.

fot. Urząd Miasta Zielona Góra

💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE