piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraTusk w Sulechowie: PiS to tchórze

Tusk w Sulechowie: PiS to tchórze

W 16 tys. Sulechowie na spotkanie z liderem opozycji Donaldem Tuskiem przyszły tłumy. Był to kulminacyjny punkt trasy „Tu Jest Przyszłość” w województwie lubuskim. Były premier i szef Rady Europejskiej dużo mówił o Prawie i Sprawiedliwości, ale również odpowiadał na pytania o program.

Jednym z serdecznych i bardzo osobistych powodów przyjazdu do Lubuskiego jest to, że można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że jest to bastion ludzi przyzwoitych i rozsądnych, którzy kochają Polskę – rozpoczął Donald Tusk, zbierając burzę braw.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej mówił, że chce poruszyć obywatelską odwagę, też w tych, którzy przestali wierzyć we własne siły i zwycięstwo. Strategią władzy pisowskiej było zniechęcić i pokazać, że nic się nie da zrobić.

Zachęcał do udziału w marszu 4 czerwca w Warszawie – Zdecydowałem się na to wyznanie, bo my wszyscy powinniśmy się zobaczyć ile nas jest. Jaka jest w nas siła. Słyszę czasami o tym co mamy tam zamanifestować. Nie ma dnia, żeby pisowska władza nie dała nam powodu. Tego nie można już wytrzymać – mówił Tusk.

Poruszał również bieżące tematy. Najostrzej oberwało się ministrowi obrony narodowej Mariuszowi Błaszczakowi, ale też premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezydentowi Andrzejowi Dudzie za sprawę rosyjskiej rakiety pod Bydgoszczą.

To, co powiedział dzisiaj minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak Przykład chamstwa i tchórzostwa. Zrzucił winę na wojskowych za to, że nie wiedział o rosyjskiej rakiecie. Wzywam polskich generałów i polskich oficerów – nie dajcie się wciągnąć w bycie kozłem ofiarnym – apelował. Stawiał również pytania o tym czy wiedzieli o ryzyku i dlaczego je ukryli?

Dużo miejsca poświęcił również tragedii śmierci 8-letniego Kamila i mówił, że jest ostatnią osobą, która chce robić na tym politykę, ale obłuda premiera, który zapowiada wprowadzenie kary śmierci w sytuacji, gdy ten rząd promuje przemoc. – Mówią o tym wypowiedzi choćby ministra Czarnka o karaniu dzieci. Piekło dzieci rodzi się na skrzyżowaniu patologicznej rodziny i patologicznej władzy – wskazywał

Oddał również głos mieszkańcom, którzy pytali choćby o udogodnienia dla jednoosobowych działalności gospodarczych, równość i egzekwowanie tego w regionach czy o przyszłość młodych ludzi.

Kaczyński mówił zawsze o tym, że jak ktoś prowadzi firmę to jest złodziejem. Mogę pod przysięgą to powiedzieć. Dla przedsiębiorców trzeba wrócić do dobrych rozwiązań ze składką zdrowotną czy ryczałtem. ZUS powinien wziąć na siebie wypłacanie pensji pracownikowi od pierwszego miesiąca gdy jest w chorobie – wymieniał Donald Tusk.

Szczególnie ważne dla naszego regionu jest sprawa Odry. Winiarz Krzysztof Fedorowicz dopytywał o katastrofę, która miała miejsce w zeszłym roku, ale też apelował o nadanie osobowości prawnej dla rzeki.

Ta sprawa głęboko mnie porusza. Dziś każde drzewo każda rzeka, mają prawo czuć się w Polsce zagrożone. Ta władza z ochrony środowiska zrobiła pośmiewisko. Byłem tutaj od pierwszych chwil katastrofy na Odrze i bardzo dziękuję za współpracę burmistrzowi Cebuli, który umożliwił wtedy spotkanie z wędkarzami – wspominał były premier – Macie moje wsparcie w tej kwestii.

Na koniec padały jeszcze pytania odnośnie 500+ oraz demokracji w partiach politycznych. Jutro Donald Tusk kontynuuje prace w województwie lubuskim. W Hotelu Ruben w Zielonej Górze odbędzie się posiedzenie Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE