piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUltramaraton Lubuska Szosa z udziałem Krzysztofa Fechnera

Ultramaraton Lubuska Szosa z udziałem Krzysztofa Fechnera

Już jutro (sobota – 22.07) w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze rozpocznie się II edycja kolarskiego ultramaratonu Lubuska Szosa. Wśród zawodników będzie Krzysztof Fechner, który jako trzeci Polak w historii ukończył Race Across America.

Projekt „Rowelove Lubuskie” zawdzięczamy Sebastianowi Ciemnoczołowskiemu. Jest on inicjatorem nowego programu w ramach budżetu samorządu województwa. Na promocję turystyki rowerowej, ale również zawodów, które mogą się u nas odbywać, przeznaczyliśmy w tym roku 230 tys. złotych w ramach promocji województwa lubuskiego – mówiła Elżbieta Anna Polak, marszałkini województwa lubuskiego.

Jedną z imprez promujących Lubuskie jest ultramaraton Lubuska Szosa, który rozpocznie się o godz. 7.00 startem z Lubuskiego Centrum Winiarstwa. Na blisko 300 zapisanych zawodników czekają trzy trasy – 500 km, 250 km oraz 125 km.

Można wystartować na dowolnym rowerze. Będą osoby, które pojadą na gravelach, na trekkingach. Region lubuski jest przepiękny, dla mnie bardzo sentymentalny. To piękne trasy, lasy, jeziora, drogi rowerowe. Widać, że tych tras jest coraz więcej. Chcemy, żeby ludzie poznali ten region. Jest on bardzo niedoceniany, wydarzeń rowerowych jest jeszcze bardzo mało, ale potencjał jest ogromny – mówiła Weronika Janik, organizatorka zawodów.

Wśród zawodników na trasie 250 km obecny będzie Krzysztof Fechner, który kilka tygodni temu wrócił ze Stanów Zjednoczonych gdzie zaliczył najdłuższy i najtrudniejszy wyścig świata – Race Across America.

Zaczynał się od zachodniej strony Stanów Zjednoczonych, jechałem na wschód. Dystans wynosił 4884 kilometry. Dzięki województwu lubuskiemu i zaangażowaniu samorządowców mogłem wystartować i godnie reprezentować Zieloną Górę i województwo lubuskie, reprezentowałem też Polskę. Jestem trzecim Polakiem w historii, który zrobił ten wyścig od 1982 r., od kiedy ten wyścig powstał. Jest to najbardziej prestiżowy wyścig ultrakolarski na świecie – opowiadał K.Fechner.

Kolarstwo to doskonała promocja województwa lubuskiego. Tylko i wyłącznie dzięki zaproszeniu Adama Probosza, dziennikarza Eurosportu, Lubuskie przez blisko 3 tygodnie miało darmową reklamę podczas transmisji z Giro d`Italia.

To jest żywy marketing. To chyba nasz najlepszy towar eksportowy, jeśli chodzi o kolarstwo. Bardzo dziękuję pani marszałek, bo była to najlepsza sportowo-rowerowa inwestycja w historii województwa lubuskiego – mówił o promocji województwa poprzez kolarstwo Sebastian Ciemnoczołowski, radny Województwa Lubuskiego. – Udało nam się zrobić kilka wydarzeń, takich jak Lubuska Młodzieżowa Drużyna Kolarska, co było ewenementem w skali Polski. Natomiast marketingowo, wizerunkowo, ale także jeśli chodzi o skalę trudności, którą miał Krzysiek, lepszej inwestycji nie było – uważa radny.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE