poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUmowa na budowę Kąpieliska w Ochli podpisana.

Umowa na budowę Kąpieliska w Ochli podpisana.

Kontrowersyjna inwestycja ma być realizowana. Wczoraj prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę na realizację robót budowlanych z jedyną firmą, która przystąpiła do przetargu Exalo Drilling S.A.

– Nie widzimy żadnych przeszkód, by stworzyć w Ochli niepowtarzalną przestrzeń. Termin oddania inwestycji to 30 czerwca 2023. Jest jak najbardziej realny – twierdzi Sylwester Janyszko, dyrektor oddziału Diament. – Ruszamy dokładnie w tym momencie. Do września potrwają prace projektowe, później wchodzimy na plac budowy.

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Będzie sfinansowana ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł dokłada Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu „Polski Ład”. Miasto uznało, że dołoży 40 mln zł do pierwotnie zaplanowanych. Wątpliwe jest jednak również pozyskanie środków europejskich. Wniosek nie został nawet jeszcze złożony, a środki zaplanowane dla Zielonej Góry zostały przeniesione z innego zadania.

Do tych kwot wątpliwości ma radny Sławomir Kotylak – Nadal uważam, że to utopia. Ta inwestycja nie zamknie się w 100 mln zł. Poczekajmy na dokumentację i projekt – przekonuje Sławomir Kotylak, radny KO w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

O kontrowersyjnej inwestycji pisaliśmy już na łamach naszego serwisu:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
-2.6 ° C
1.2 °
-2.6 °
92 %
2.2kmh
100 %
pon.
11 °
wt.
10 °
śr.
8 °
czw.
12 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE