wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraUniwersytet podpisał ważną umowę o współpracy

Uniwersytet podpisał ważną umowę o współpracy

Firmą GlobalLogic Poland Sp. z o.o. podpisała dzisiaj umowę o współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim. Jej beneficjentem jest Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ.

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym województwa lubuskiego współpracując z przedsiębiorstwami funkcjonującymi w naszym regionie i kraju. Wszystkie wspólne działania podejmowane przez WIEA oraz przedsiębiorstwa służą dobremu przygotowaniu studentów do funkcjonowania na wysoko konkurencyjnym rynku pracy. Ponadto aktywność współpracy z partnerami obejmuje również realizację prac badawczo-rozwojowych, konsultacji naukowych, czy też realizację doktoratów wdrożeniowych.

Z ramienia Uniwersytetu umowę podpisał Rektor, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski, a firmę GlobalLogic reprezentowała Ewa Maleszka-Pabian – Learning & Development Head Central & Northern Europe

Aktualnie firma GlobalLogic aktywnie współpracuje z Wydziałem Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oferując całoroczne staże i praktyki studenckie. Ponadto wspiera kształcenie studentów współrealizując prace dyplomowe oraz współprowadząc praktyczne zajęcia projektowe na Wydziale. W lutym br. z sukcesem zakończona została realizacja czterech prac dyplomowych w partnerstwie z firmą GlobalLogic.

W grudniu 2022 r. na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki odbyło się wydarzenie realizowane w partnerstwie z firmą GlobalLogic – wykład zatytułowany „Embedded runs the world”. Słuchacze mieli okazję do zapoznania się między innymi z najnowszymi trendami w zakresie wykorzystania układów wbudowanych. Kolejny wykład o ww. tematyce został przeprowadzony na Wydziale 21 lutego br. Praktyczne informacje, które otrzymali uczestnicy wykładów są cennym uzupełnieniem umiejętności pożądanych na rynku pracy 4.0.

Deklaracja współpracy określona w umowie poszerza zakres podejmowanych dotychczas działań i formułuje możliwość podjęcia aktywności między innymi w zakresie:

  • wnioskowania i realizacji projektów badawczych i edukacyjnych na szczeblu krajowym i międzynarodowym,
  • udziału w projektach (inicjowanych przez jedną ze Stron),
  • podejmowania działań na rzecz innowacyjności i wdrożeń,
  • konsultacji naukowych,
  • wsparcia w realizacji rozpraw doktorskich i prac dyplomowych,
  • organizacji praktyk zawodowych i staży,
  • organizowaniu konkursów dla studentów związanych z określoną tematyką,
  • wspólnego organizowania wykładów, seminariów i zajęć fakultatywnych,
  • uczestnictwa w działalności kół naukowych Uczelni i wspierania aktywności studenckiej.

GlobalLogic (www.globallogic.com) jest liderem w dziedzinie inżynierii cyfrowej. Pomaga markom na całym świecie projektować i tworzyć innowacyjne produkty i platformy, a także budować ich doświadczenie we współczesnym świecie cyfrowym.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
20.1 ° C
21.2 °
20.1 °
68 %
2.8kmh
84 %
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
28 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE