poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza wraca na boisko. Zagra z Błękitnymi Ołobok

Tęcza wraca na boisko. Zagra z Błękitnymi Ołobok

W najbliższy weekend wraca piłka nożna na szczeblu klasy okręgowej (grupa Zielona Góra). To również oznacza, że Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie wraca do gry!

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie walczy o awans do IV ligi. Krośnieńska drużyna po 15. kolejkach zakończyła rundę jesienną na drugim miejscu (które daje awans do wyższej klasy rozgrywkowej), 5 punktów za liderem okręgówki – Stalą Jasień.

W najbliższą niedzielę – 19 marca – MKS Tęcza – Homanit Krosno Odrzańskie zainauguruje rundę rewanżową JAKO klasy okręgowej. Obszerną zapowiedź spotkania przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim:

„Krośnianie udają się na bardzo trudny teren – do Ołoboku. Miejscowi, Błękitni Ołobok uczynili z własnego stadionu twierdzę, bowiem ani razu w tym sezonie nie schodzili z niej pokonani. Ich bilans jest imponujący – 6 wygranych i tylko 1 remis (1:1 z Zorzą Ochla). U siebie strzelają niemal tyle samo bramek co na wyjeździe, ale tracą ich niemal pięciokrotnie mniej. Jesienią stracili 5 bramek, a ponadto żadnej z drużyn przeciwnych nie udało się strzelić więcej niż jednej… . Taka postawa musi budzić respekt.

Co ciekawe, także w ubiegłym roku na inaugurację rundy jesiennej oba zespoły grały ze sobą. Wówczas przy Pocztowej multicolores przegrali 1:4. W ostatnich latach początek rundy nie jest dla naszego zespołu zbyt szczęśliwy. W sezonie 2020/2021, porażka 1:2 z Arką Nowa Sól, a w 2019/2020 z uwagi na pandemię, nie doszło do rozegrania „wiosny”. Doskonały start był w sezonie 2018/2019, kiedy to Tęcza z przytupem pokonała TS Przylep 4:0.

Jesienią w meczu Tęczy z Błękitnymi padł rezultat 3:1. Powtórka byłaby ciepły zefirkiem na zmrożone sparingami serducho.”

Mecz Błękitni Ołobok vs Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie odbędzie się w niedzielę – 19 marca. Start o godz. 14.00.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
-3.2 °
93 %
2.1kmh
72 %
pon.
11 °
wt.
11 °
śr.
9 °
czw.
12 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE