niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraZmiany w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Czy będzie lepiej?

Zmiany w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Czy będzie lepiej?

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze przygotowuje się do wprowadzenia nowych udogodnień dla mieszkańców. Mowa o biletach 60-minutowych oraz darmowych przejazdach dla studentów. Decyzja ta spotkała się z pozytywnym odzewem, uznawanym za krok w dobrym kierunku w rozwoju komunikacji miejskiej.

Władze miasta podkreślają, że transport publiczny powinien być zarówno przyjazny, jak i dostępny cenowo dla wszystkich mieszkańców, a wprowadzane zmiany idą właśnie w tym kierunku. Być może już niedługo Zielona Góra wyróżni się na tle innych miast w Polsce, oferując darmowe przejazdy dla studentów.

W planach jest również wprowadzenie biletów 60-minutowych. Nowe bilety czasowe, umożliwiające podróżowanie autobusami różnych linii przez określony czas, mają za zadanie usprawnić mobilność mieszkańców. To rozwiązanie pozwoli na oszczędność oraz łatwiejsze podróżowanie z przesiadkami, co jest często konieczne w większych miastach.

Taka forma podróżowania może być tylko ekonomiczna, ale również praktyczna. Wprowadzenie biletów minutowych pozwoli na niższe koszty podróży, szczególnie dla grup podróżujących razem, takich jak młodzi ludzie czy rodziny. Bilety czasowe mają być konkurencją dla popularnych aplikacji do zamawiania przejazdów. Dzięki temu transport publiczny staje się bardziej atrakcyjną alternatywą dla indywidualnych środków transportu, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju ekologicznych i efektywnych systemów komunikacyjnych w mieście.

Prezydent Janusz Kubicki wyraża nadzieję, że w przyszłości możliwe będzie jeszcze większe udogodnienie, a mianowicie darmowe przejazdy dla wszystkich mieszkańców. Choć na razie nie jest to możliwe z powodów ekonomicznych, władze miasta dążą do tego celu, widząc w transporcie publicznym kluczowy element rozwoju infrastruktury miejskiej.

Wprowadzenie biletów godzinnych jest już praktycznie gotowe, ale konieczne jest przeprowadzenie konsultacji społecznych oraz zaopiniowanie zmian przez związki zawodowe. Prezes MZK, Robert Karwacki, podkreśla, że nowe bilety zwiększą mobilność mieszkańców i ułatwią podróżowanie, odpowiadając jednocześnie na konkretne potrzeby i zapytania mieszkańców dotyczące tras i częstotliwości kursów autobusowych.

Wszystkie te inicjatywy mają na celu uczynienie transportu publicznego bardziej atrakcyjnym i dostępnym dla mieszkańców Zielonej Góry, jednocześnie zachęcając do korzystania z niego jako ekologicznej alternatywy dla samochodów prywatnych. Takie działania stanowią ważny krok w kierunku tworzenia bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla zielonogórzan sieci transportu.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
pochmurnie
13.3 ° C
13.4 °
12.9 °
38 %
2.7kmh
21 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
26 °
czw.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE