poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Biegną po Polsce, są już w połowie drogi

Biegną po Polsce, są już w połowie drogi

We wtorek (12.07) grupa gorzowian, która zdecydowała się pokonać Polskę biegiem, dotarła do Warszawy. A to oznacza, że biegacze są już w połowie trasy. Przed nimi jeszcze kilkanaście dni podróży.

Uczestnicy biegu „Z pasji do Gorzowa” mają za sobą już dwanaście dni drogi podczas których pokonali ponad tysiąc kilometrów i zawitali do siedmiu miast wojewódzkich. Odwiedzili między innymi Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Ostrów Mazowiecki czy Kolno, a we wtorek biegaczom udało się dotrzeć do Warszawy. W każdym z tych miast gorzowian witali włodarze miasta.

– W Gdańsku biegaczy do miasta wprowadził jeden z tamtejszych radnych Łukasz Bejm, który promuje w mieście zdrowy styl życia. W Olsztynie ekipę z Gorzowa przywitali Krzysztof Otoliński – dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta, Błażej Gawroński, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Anna Szurpicka-Kupis z Biura Promocji i Turystyki. W Białymstoku biegaczy ugościł zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki.

W imieniu burmistrza miasta Ostrów Mazowiecka Jerzego Bauera gorzowskich biegaczy przed ratuszem przyjęli Sylwia Sladewska z Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej oraz Jolanta Polak z  Biura Promocji. W Kolnie, w imieniu burmistrza Andrzeja Dudy, biegaczy przyjął sekretarz miasta Mirosław Bajorek i Alicja Szymańska – dyrektor tamtejszego Ośrodka Kultury i Sportu – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziały Promocji i Informacji.

Jeśli chodzi o Warszawę to tutaj na biegaczy czekała Justyna Pawlak, która obecnie zajmuje stanowisko dyrektora Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a wcześniej pracowała jako dyrektor w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie.

Przypomnijmy: grupa biegaczy 2. lipca wyruszyła z Gorzowa, by w 29 dni przebiec Polskę i odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie. Sama akcja to pomysł Tomasz Manikowskiego, gorzowskiego radnego, społecznika, trzeźwego alkoholika, który od lat pomaga osobom bezdomnym oraz uzależnionym w wyjściu z nałogu i rozpoczęciu nowego życia. Ekipa ma do pokonania łącznie około 2500 tysiąca kilometrów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.7 ° C
19.7 °
19.7 °
77 %
4.3kmh
100 %
pon.
20 °
wt.
26 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE