sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościŻaryMatura w powiecie żarskim

Matura w powiecie żarskim

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy ogólnopolskie wyniki matur. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Żarach uzyskały 100% zdawalności matur.

Do egzaminu dojrzałości przystąpiło blisko 270 tys. absolwentów szkół średnich. Maturę zdało 78,2% maturzystów. 15,5% absolwentów nie uzyskało potrzebnego minimum z jednego przedmiotu i pod koniec sierpnia będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego. 6,3% maturzystów oblało z więcej niż jednego przedmiotu i do ponownego egzaminu będą mogli przystąpić dopiero za rok.

A jak wypadli maturzyści z województwa lubuskiego? W sumie do egzaminu dojrzałości przystąpiło 5981 absolwentów szkół średnich. Maturę zdało 77,2% Lubuszan. 16,6% może przystąpić do egzaminu poprawkowego. Więcej niż z jednego przedmiotu nie zdało 6,2% uczniów. Jeśli chodzi o obowiązkowe przedmioty, to z językiem polskim poradziło sobie 96% maturzystów z woj. lubuskiego. W przypadku matematyki było to 81%, języka angielskiego – 94%, języka niemieckiego – 87%.

W okręgu województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego – Powiat Żarski zajął III miejsce z wynikiem 84,00% zdawalności egzaminu maturalnego! Jak podaje powiat żarski wśród szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Żarski najlepszy okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych w Żarach (Technikum), który uzyskał wynik zdawalności na poziomie 99%!

Na II miejscu w powiecie żarskim znalazł się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku (Technikum) z wynikiem 94%. Na III miejscu Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach (Liceum) 90%.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
pochmurnie
0.6 ° C
3.8 °
-0.4 °
82 %
1.8kmh
16 %
sob.
2 °
niedz.
1 °
pon.
1 °
wt.
1 °
śr.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE