poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kiedy będzie gotowa Arena Gorzów? Podano nowy termin

Kiedy będzie gotowa Arena Gorzów? Podano nowy termin

Wciąż trwają prace związane z budową hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów. Urzędnicy podali właśnie nowy termin zakończenia robót. Czy tym razem zostanie on dotrzymany? Jak się okazuje, wszystko jest na dobrej drodze.

Hala widowiskowo-sportowa Arena Gorzów powstaje w pobliżu gorzowskiej „Słowianki”. Miała być gotowa już parę miesięcy temu, bo pierwotnie zapowiadano, że prace potrwają do stycznia 2023. Tak się nie stało i termin przełożono na marzec. Wtedy jednak pojawiły się kolejne problemy, bo wykonawca przerwał roboty żądając dodatkowych pieniędzy, co miało związek z sytuacją gospodarczą na świecie. Środki udało się znaleźć i prace zostały wznowione z zaznaczeniem, że potrwają do października. Ale i tego terminu nie udało się dotrzymać i roboty wciąż się toczą.

Władze miasta i urzędu wojewódzkiego na wizytacji na hali

Postęp prac postanowili na własne oczy sprawdzić przedstawiciele województwa oraz urzędu miasta. Dlatego też w poniedziałek (30.10) obiekt odwiedził Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa oraz Marcin Jabłoński, marszałek województwa lubuskiego.


Arena Gorzów to nowoczesny obiekt, w którym będą mogły być organizowane różnego rodzaju duże wydarzenia sportowe, rozrywkowe lub kulturalne. Jak przyznają urzednicy: może on pełnić także funkcje gospodarcze, być miejscem targów, konferencji i prezentacji biznesowych.

Kiedy zakończy się budowa Areny Gorzów?

Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami, hala widowiskowo-sportowa Arena Gorzów ma być gotowa… w grudniu 2023 roku. Czy tak się stanie? To okaże się już niedługo, ale trzeba przyznać, że obiekt jest już prkatycznie gotowy i w tej chwili trwają tam jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

fot. Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE