wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Kolejne podejście. Czy będą chętni do budowy deptaka?

Kolejne podejście. Czy będą chętni do budowy deptaka?

Gorzowscy urzędnicy ogłosili kolejny przetarg na modernizację deptaka przy ulicy Hawelańskiej wraz z ulicą Hawelańską/Wełniany Rynek. Firmy, które chciałyby się zająć zadaniem powinny się zgłaszać do 7. marca.

To już drugie podejście do remontu w centrum miasta. Przypomnijmy: w połowie stycznia rozstrzygnięto pierwszy przetarg i wybrano wykonawcę, ale ostatecznie firma wycofała się z realizacji zadania tłumacząc się problemami z uzyskaniem ubezpieczenia. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Teraz urzędnicy ogłosili kolejny przetarg i czekają na zgłoszenia od zainteresowanych firm. Od tego czy uda się wyłonić wykonawcę zależeć będzie kiedy rozpoczną się realne prace. A zakres tych prac jest dość szeroki, bo chodzi o to, by ulice Hawelańska i Wełniany Rynek służyły pieszym, dlatego zlikwidowane mają zostać przeszkody architektoniczne, w tym m.in. wysokie krawężniki czy różnego rodzaju progi i nierówności. Wymieniona ma tam zostać nawierzchnia, a dodatkowo mają się pojawić elementy małej architektury (jak ławeczki) oraz więcej zieleni.

„Nowością będzie również to, że wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego) i będzie miała kolor grafitowy, natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych, bez wydzielania jej kolorystycznie i wysokościowo. Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku” informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jeśli chodzi o deptak to roboty obejmą odcinek od ulicy Sikorskiego do Studni Czarownic. Tam również pojawi się nowa nawierzchnia, ławki, stojaki rowerowe i więcej zieleni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
97 %
2.4kmh
54 %
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE