środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Zadbaj o zieleń w swoim otoczeniu! Ruszył konkurs

Zadbaj o zieleń w swoim otoczeniu! Ruszył konkurs

W Gorzowie wystartowała kolejna już edycja konkursu pod nazwą „zielone mikroinicjatywy”. Chodzi o pomysły mieszkańców na to jak zazielenić okolicę, które mogliby wykonać we własnym zakresie. Miasto z kolei może udzielić niezbędnego wsparcia takiego jak np. narzędzia, sadzonki czy ławki.

Konkurs już wystartował i każdy gorzowianin, który chciałby „upiększyć” swoje otoczenie może się zgłaszać. Aby otrzymać miejskie dofinansowanie należy najpierw zebrać pięcioosobową grupę, następnie opisać swój pomysł i rzeczy potrzebne do realizacji, a na końcu złożyć wniosek w urzędzie.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku mieszkańcy mogą otrzymać niezbędne materiały w postaci sadzonek, krzewów, nasion, nawozów, narzędzi, materiałów do konserwacji czy elementów małej architektury, np. ławeczki, kosze na śmieci, donice, pergole, zbiorniki na deszczówkę. Samo urządzenie i dbanie o teren będzie już należało do mieszkańców.

Do konkursu mogą się zgłaszać pięcioosobowe grupy, jeśli będą to sąsiedzi to projekt otrzyma dodatkowe punkty. Na jeden pomysł można otrzymać do 1000 złotych.

Odpowiednie formularze dostępne są m.in. w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji przy ul. Sikorskiego 5. Zgłoszenia można składać do 15 listopada albo do wyczerpania przeznaczonych na ten cel miejskich środków (które wynoszą 5000 tysięcy złotych). Lepiej się więc pospieszyć!

W ubiegłym roku z dofinansowania skorzystało 10 grup. Więcej szczegółów na temat projektu znajdziecie tutaj: Zielone mikroinicjatywy – Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
66 %
0.9kmh
94 %
śr.
-0 °
czw.
-1 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
0 °

NAJPOPULARNIEJSZE