czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinPościg za kierowcą i wypadek pod Gubinem. Straż graniczna odzyskała auto skradzione...

Pościg za kierowcą i wypadek pod Gubinem. Straż graniczna odzyskała auto skradzione w Niemczech

W środę – 15 marca – w okolicach Gubina funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej chcieli skontrolować samochód osoby marki fiat. Kierowca zaczął jednak uciekać. W trakcie pościgu doprowadził do wypadku.

W środę – 15 marca – funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze-Babimoście wytypowali i skierowali do kontroli samochód osobowy marki Fiat na polskich numerach rejestracyjnych.

Autem jadącym z Niemiec kierował mężczyzna, który nie zastosował się do wydanych poleceń do zatrzymania się i z bardzo dużą prędkością oddalił się w głąb Polski. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekającym pojazdem.

W pewnym momencie kierowca zwolnił, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Suzuki. Kierowca ściganego pojazdu uciekł do pobliskiego lasu. Funkcjonariusze SG na miejsce zdarzenia wezwali pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policjantów z gubińskiego komisariatu. Uczestniczący w tym zdarzeniu kierowca samochodu Suzuki został przewieziony do szpitala w Krośnie Odrzańskim.

Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ustalili, że Fiat Ducato miał założone polskie tablice rejestracyjne, które figurują w systemach, jako należące do innego pojazdu tej marki. Ponadto ujawnili w bagażniku auta oryginalne niemieckie tablice, należące do tego auta, które jak się okazało zostało skradzione na terytorium Niemiec.

Szacunkowa wartość odzyskanego pojazdu to 150 tysięcy złotych. Po zakończeniu czynności pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży Fiata Ducato prowadzi gubińska policja.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
9.8 ° C
10.1 °
6.7 °
78 %
5.2kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
12 °
niedz.
8 °
pon.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE