czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGubinRadni odwiedzili nowy oddział rehabilitacji

Radni odwiedzili nowy oddział rehabilitacji

W poniedziałek (27 lutego) gubińscy radni i wiceburmistrz Gubina Justyna Karpisiak odwiedzili nowy oddział rehabilitacji.

Długo wyczekiwany oddział rehabilitacji stacjonarnej w Gubinie jest w końcu otwarty. Przypomnijmy, że przygotowanie Oddziału kosztowało blisko 300 tys. zł. Środki zostały wydatkowane na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i dostosowanie pomieszczeń. Remont z własnych środków pokrył gubiński przedsiębiorca oraz radny Andrzej Iwanicki.

27 lutego gubińscy radni oraz wiceburmistrz Justyna Karpisiak w towarzystwie wicestarosty Ryszard Zakrzewski i Prezes Szpitala Jolanty Siwickiej obejrzeli nowo uruchomiony oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej w Gubinie.

Wizyta pozwoliła w szerszym stopniu spojrzeć na sytuację w gubińskiej części szpitala. Wyremontowane sale, nowoczesne wyposażenie medyczne to dowody na to, że działania samorządu powiatowego oraz zarządu szpitala idą we właściwym kierunku, a placówka zmienia się na lepsze.

Zakres usług medycznych w Gubinie rozszerza się. Mieszkańcy miasta i regionu od 2021 roku korzystają z rehabilitacji ambulatoryjnej (znajdującej się w Gubinie przy ulicy Śląskiej w budynku „C”), aktualnie mogą leczyć się również w warunkach stacjonarnych. W trakcie wizyty, przebywający na oddziale lekarze mogli odpowiedzieć na wiele pytań radnych. Poruszono również kwestię wsparcia finansowego przez samorząd gubiński, związanego z zakupem dodatkowego sprzętu do rehabilitacji, którego wachlarz jest bardzo szeroki.

Ważne informacje:

Rejestracja pod numerem 517 062 735 w godzinach od 8.00 do 14.00

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w trybie stacjonarnym (wg wzoru NFZ) może być wystawione przez lekarza świadczącego usługi w ramach umowy z NFZ z:

– oddziału szpitalnego: neurochirurgicznego, urazowo-ortopedycznego, neurologicznego, chirurgicznego, reumatologicznego, chorób wewnętrznych i geriatrycznego;

– poradni specjalistycznej: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej i reumatologicznej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
7.2 ° C
7.9 °
6.7 °
84 %
3kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
6 °

NAJPOPULARNIEJSZE