sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościI piętro lubskiego pałacu już otwarte

I piętro lubskiego pałacu już otwarte

Budynek przy al. Wojska Polskiego 2a, w którym dawniej mieścił się Urząd Stanu Cywilnego oraz Kawiarnia Wenus, dziś pełni inną funkcję. Na parterze w styczniu uroczyście otwarto nową siedzibę Środowiskowego Domu Samopomocy, w budynku działa także Klub Senior+. Przyszedł czas na I piętro…

W piątek 17 grudnia 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego piętra lubskiego pałacu. Burmistrz Lubska Janusz Dudojć wraz z prowadzącą uroczystość Manuelą Konieczką powitali przybyłych gości. Następnie proboszcz parafii p.w. NSPJ Zygmunt Mokrzycki poświęcił obiekt, by dobrze służył on gminnej wspólnocie.

– To, co zostało osiągnięte, wymagało pomysłu, wyobraźni, odwagi oraz uporu – ale tego pozytywnego – w konsekwentnym dążeniu do celu – powiedział Starosta Żarski Józef Radzion, który podkreślił że Burmistrz znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów.

W 2015 roku Urząd Stanu Cywilnego przeniesiono do lubskiego ratusza, a Kawiarnię Wenus zamknięto. Budynek długo stał i niszczał. Od 2019 roku wraca do użytkowania służąc coraz większej ilości mieszkańców. Lubski pałac jak feniks odradza się z popiołu.

fot. Gmina Lubsko


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
6.9 ° C
7.2 °
5.5 °
95 %
1.8kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE