sobota, 26 listopada, 2022
Strona głównaWiadomościInflacja nas pożera. W sierpniu padł rekord

Inflacja nas pożera. W sierpniu padł rekord

Jak podaje portal Money.pl w sierpniu 2022 roku odnotowano rekordową inflację, która wyniosła 16,1%!

Wielokrotnie pisaliśmy w tym roku o rosnących cen m.in. paliw i gazu, ale podwyżki dotknęły wszystkich aspektów naszego życia. Inflacja w Polsce nie zwalnia i w sierpniu osiągnęła aż 16,1% (w lipcu – 15,6%). Jak podaje portal Money.pl, to najwyższy wskaźnik inflacji od 1997 roku – wtedy wynosił on 16,6%.

Pierwotnie eksperci przewidywali, że w sierpniu wskaźnik inflacji spadnie albo przynajmniej ustabilizuje się, ale tak się nie stało. W górę poszła m.in. żywność (+1,6%) i energia (3,7%).

„Letnia stabilizacja inflacji to nie koniec jej wzrostów, ostrzegaliśmy” – komentują w Money.pl ekonomiści z ING. ” Z cyklem podwyżek nie pożegnamy się szybko”. Dodają, że szczyty jeszcze przed nami…

Premier Mateusz Morawiecki wypowiadał się w sobotę – 3 września – na temat inflacji, gdy spotkał się z mieszkańcami powiatu tucholskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Podkreślał, że kryzys w Polsce i Europie jest spowodowany m.in. wojną na Ukrainie oraz błędnymi decyzjami partnerów w Unii Europejskiej.

„Dzisiaj jest największy kryzys od co najmniej trzydziestu kilku lat. Nie boimy się rozmawiać o najtrudniejszych rzeczach. O tym czego dzisiaj brakuje na skutek wojny na Ukrainie; brakuje cały czas jeszcze węgla na tyle żebyśmy już byli pewni, że jest jego nadmiar, bo takie zadanie postawiłem – przyznał premier.”


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
6.6 ° C
7.7 °
5.8 °
92 %
1.7kmh
100 %
sob.
7 °
niedz.
8 °
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE