czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieCo dalej z wiatą przystankową dla dzieci z SP1?

Co dalej z wiatą przystankową dla dzieci z SP1?

Dwa miesiące temu opisaliśmy sprawę postawienia wiaty przystankowej dla dzieci dojeżdżających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim. Wiata miała stanąć najszybciej jak się da. Sprawdzamy, dlaczego jeszcze jej nie ma.

Mamy już wybraną wiatę, która pomieści nawet trzydzieścioro dzieci, bo nawet tylu uczniów czeka tam na autobus – mówił ponad dwa miesiące temu burmistrz Marek Cebula. Gmina zmieniła zdanie po fali nieprzychylnych komentarzy ze strony rodziców dzieci dojeżdżających do SP1. Okazuje się, że wiaty dalej nie ma?

4 kwietnia br. Urząd Miasta wystosował pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z prośbą o użyczenie części działki, by móc tam postawić wiatę. Odpowiedź z wyrażeniem zgody otrzymaliśmy 30 maja. Wobec powyższego została przygotowana treść umowy, a w Starostwie Powiatowym zostały złożone wnioski umożliwiające naniesienie zmian geodezyjnych. Zgromadzenie pełnej dokumentacji i finalizacja kwestii formalno – prawnych powinna zająć kilka najbliższych dni. Zakładamy, że PGW Wody Polskie równie sprawnie podpisze umowę, a Gmina będzie mogła przejść do dalszych kroków związanych z zamówieniem i montażem wiaty – mówi w rozmowie z nami rzecznik prasowy Urzędu Miasta Sławomir Pawlak.

Wszystkie zgody są niezbędne, aby rozpocząć procedurę. Rzecznik przyznaje, że ze strony Urzędu Miasta wszystko dzieje się bez zbędnej zwłoki, ale gmina czekała prawie dwa miesiące na odpowiedź. Dzisiaj trudno oszacować kiedy wiata będzie zamontowana.

Trzeba pamiętać, że w całym procesie inwestycyjnym czas wykonania jest zależy od innych podmiotów – PGW Wody Polskie, wydania dokumentacji przez Starostwo Powiatowe a ostatecznie od wykonawcy, który przygotuje teren i postawi wiatę – tłumaczy S. Pawlak.

Ostrożnie podaje jednak datę i liczy na to, że wiata będzie już gotowa na nowy rok szkolny, który rozpocznie się 1 września.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie małe
13.8 ° C
14.3 °
13.8 °
98 %
2.1kmh
40 %
czw.
24 °
pt.
31 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE