niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieGmina zmienia zdanie i postawi wiatę. Znamy szczegóły

Gmina zmienia zdanie i postawi wiatę. Znamy szczegóły

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. W sprawę opisywanej przez nas wiaty dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 1 musiał interweniować sam burmistrz Marek Cebula.

Rozmowy ws. zgody na postawienie wiaty przystankowej dobiegają końca. Na początku lutego w tej sprawie spotkałem się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddziału w Zielonej Górze, czekamy na oficjalną zgodę na jej postawienie od PGW Wody Polskie, bo zaznaczam, że zatoka autobusowa i chodnik jest w zarządzie GDDKiA natomiast działka przyległa należy do Wód Polskich. Mamy już wybraną wiatę, która pomieści nawet trzydzieścioro dzieci, bo nawet tylu uczniów czeka tam na autobus – otrzymaliśmy informację od burmistrza Marka Cebuli. Podobną informację zamieścił również w komentarzu pod naszym pierwszym artykułem.

Co sprawiło, że miasto zmieniło zdanie? – Sprawdziliśmy możliwości zabezpieczenia, wydzielenia terenu i kupna wiaty, która spełni założone kryteria. To podraża całą inwestycję jednak – jak wcześniej zaznaczaliśmy – muszą się znaleźć pieniądze w budżecie i tak się stanie. Koszt samej wiaty to ponad 30 tys. zł – tłumaczy nam Sławomir Pawlak, rzecznik prasowy urzędu.

Informacja z pewnością ucieszyła dziesiątki rodziców, którzy komentowali sprawę pod naszym postem. Część z nich odnosiła się również do innych inwestycji „czerwonej szkoły”. Tutaj również mamy dobre informacje.

Trzeba też dodać, że to jest czas SP1. Chcemy wymienić dach, piszemy wnioski o pieniądze na budowę sali gimnastycznej, przygotowujemy koncepcję parkingu dla nauczycieli oraz rodziców. Wówczas w miejscu dzisiejszego parkingu przy ulicy mogłaby powstać zatoka tzw. kiss &ride. Duży udział w tych planach ma radny Artur Kozakiewicz, z którym na bieżąco konsultujemy te zamierzenia – dodał włodarz gminy.

Kiedy ostatecznie powstanie wiata? Zależy to od decyzji Wód Polskich, ale zapewniono nas, że jeżeli proceduralnie wszystko przebiegnie bez problemów to wiata zostanie zamontowana bez zbędnej zwłoki.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
22.1 ° C
23.2 °
21.8 °
50 %
5.1kmh
91 %
niedz.
22 °
pon.
26 °
wt.
27 °
śr.
30 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE