wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrośnieńska Noc Muzeów z latarkami

Krośnieńska Noc Muzeów z latarkami

Już w najbliższy weekend Noc Muzeów w krośnieńskim Zamku Piastowskim. Przygotowano dla nas nieco atrakcji, a największą z nich, będzie zwiedzanie miejsca w nocy z latarkami.

W minionych latach Noc Muzeów była sporym wydarzeniem. Odbywały się festyny, koncerty, okazjonalne wystawy czy nocne projekcje filmów. Tym razem będziemy mieli okazję zwiedzać krośnieński zamek jedynie przy światłach latarek.

Poza normalnym zwiedzaniem, które odbywać będzie się od godz. 12.00 – do 18.00. Zapraszamy w sobotę 13 maja na godz. 21.00 i 22.00 na nocne oprowadzanie po zamku. Zabierzcie latarki, świetliki i wszystko, co oświeci wam nasze mury. Przygotowaliśmy również niespodzianki – zachęca Tomasz Miechowicz, dyrektor CAK Zamek w rozmowie z Krośnieńskimi Wydarzeniami.

W weekend zamek będzie też otwarty dla zwiedzających w standardowych godzinach i do tego… bezpłatny. Każdy to jeszcze nie widział zbiorów izby muzealnej, ma teraz taką okazję. Z kolei w niedzielę 14 maja, organizatorzy zapraszają na kolejne spotkania Twórczej Niedzieli w godz. 16.00 – 19.00

Będzie można wcielić się w rolę średniowiecznej rzemieślniczki (nauka tkania, wyszywania, szydełkowania, podstaw makramy) lub woja np. łucznika. Będzie można przysiąść przy ognisku, by upiec przyniesioną kiełbaskę lub podpłomyka – czytamy w mediach społecznościowych Zamku.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
5.5 ° C
5.5 °
1.8 °
50 %
1.8kmh
13 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE