środa, 29 listopada, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieKrystyna Bryszewska: Nie można być wójtem na pół gwizdka

Krystyna Bryszewska: Nie można być wójtem na pół gwizdka [wywiad wyborczy]

Prezentujemy państwu drugi wywiad wyborczy w przedterminowych wyborach na wójta gminy Dąbie. Tym razem na nasze pytania odpowiedziała Krystyna Bryszewska. Nadal czekamy na odpowiedzi od ostatniego z kandydatów. Chcemy przedstawić państwu pełny obraz przedwyborczy. Głosowanie już 12 marca.

Redakcja: Dlaczego kandyduje Pani na stanowisko Wójta Gminy Dąbie? Skąd pomysł, aby ponownie zostać samorządowcem na pełny etat ?

Krystyna Bryszewska: Gdy odchodziłam ze stanowiska wójta wydawało się , że człowiek, który w środowisku wykazywał się dużym zaangażowaniem, pełnił przez cztery lata funkcję przewodniczącego Rady Gminy, poradzi sobie na stanowisku wójta. Okazało się jednak, że zabrakło doświadczenia i pokory wobec ludzi i podejmowanych wyzwań, bo praca na stanowisku wójta to przede wszystkim służba dla mieszkańców. Nie można tego robić na pół gwizdka.

Mieszkańcy dawali sygnały, że oczekują Pani powrotu?

Po wygaśnięciu mandatu otrzymałam mnóstwo telefonów od mieszkańców, którzy namawiali mnie do powrotu. Najważniejszym był argument, bym naprawiła co się da naprawić (po części z mojej winy), przywróciła spokój i stabilizację. Jeżeli mieszkańcy mi zaufają, zapewniam, że zrobię wszystko by w gminie zapanował spokój.

Do następnych wyborów zostanie około roku, to niewiele czasu, aby zrealizować swoje pomysły. Jaki ma Pani program dla mieszkańców na ten jeden rok ?

Rok to zbyt mało by zrealizować program wyborczy i nie mówię tu tylko o swoim, ale o każdym, który zostanie zaprezentowany. Cieszę się, że ” turbulencje ” związane z odejściem byłego wójta nie miały istotnego wpływu na pracę Rady Gminy, dzięki temu uchwalony został budżet na 2023 rok. Jest to bardzo ważne gdyż wpisane są w nim bardzo ważne inwestycje

Czy może nam Pani przybliżyć jakie to inwestycje?

Z pewnością modernizacja infrastruktury wodociągowej w Dąbiu – II etap, budowa sieci kanalizacyjnej w Łagowie i Gronowie, przebudowa ul. Podgórnej w Połupinie, budowa hali sportowej w Gronowie, modernizacja budynku świetlicy wiejskiej wraz z filią biblioteki w Kosierzu. To najważniejsze z nich. Upływający czas jest największym wrogiem planowej realizacji tych zadań, które jak najszybciej powinny być wdrożone. Są też problemy, które wywołują bardzo wiele emocji społecznych, dlatego należy je jak najszybciej rozwiązać. Myślę tu o konfliktach wokół kompostowni w Pławiu, sytuacji w szkole w Dąbiu ,czy niejasnej sytuacji wokół spółdzielni. Dodatkowo chciałabym zająć się uregulowaniem gospodarki odpadami.

Nowy wójt to zazwyczaj „nowa miotła”. Czy planuje Pani wymianę kadr w Urzędzie ?

Każdy włodarz rozpoczynający swoją pracę podejmuje na początku decyzje związane z zakresem czynności służbowych i upoważnień kadrze urzędniczej. Pytania o wymianę kadr ma trochę podłoże plotkarskie. Gdy odchodziłam, w Urzędzie Gminy pracowali wykwalifikowani i merytoryczni pracownicy. Część z nich pracuje do dzisiaj, tych co odeszli zastąpili nowi ludzie, wierzę, że równie kompetentni. Uspokajam, rewolucji kadrowej nie będzie. Podejmę natomiast kroki by pracownicy mogli rozwijać się zawodowo, bo tylko dobrze wykształcona i przygotowana kadra daje szansę na dobrze funkcjonujący urząd, a dobrze funkcjonujący urząd to zadowolony petent ,a chyba to jest celem, do którego powinniśmy dążyć.

W czym jest Pani lepsza od swoich konkurentów do wyścigu o fotel wójta ?

Jestem kobietą, a kobieta w dzisiejszych czasach znakomicie radzi sobie w wielu dziedzinach życia, które przypisane były mężczyznom. Żartując mogłabym dodać, że uwielbiam chodzić w szpilkach i jestem pewna, że robię to lepiej od panów. A tak poważnie słowo „lepsza” chyba nie jest w tym momencie najszczęśliwsze. Nie dzielę ludzi na lepszych i gorszych. Są między nami różnice. Mnie wyróżnia zapewne doświadczenie, jakie mam w pełnieniu funkcji wójta właśnie w Gminie Dąbie. W tym upatruję swoją przewagę. Gdy będzie mi dane przejąć urząd, nie będę musiała wdrażać się od nowa do tej funkcji, gdyż ten etap mam już za sobą. Od razu będę mogła przystąpić do zadań na realizację , których czekają mieszkańcy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
-1.3 ° C
-0.2 °
-1.8 °
78 %
4.6kmh
100 %
śr.
0 °
czw.
0 °
pt.
-1 °
sob.
-1 °
niedz.
-0 °

NAJPOPULARNIEJSZE