niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePoświąteczne kontrole na drogach. Złapano pijanych kierowców?

Poświąteczne kontrole na drogach. Złapano pijanych kierowców?

Policjanci krośnieńskiej komendy pierwszy poświąteczny dzień rozpoczęli od kontroli trzeźwości kierowców, którzy tego dnia postanowili wsiąść za kierownicę.

Pogody jaką obserwujemy w ostatnim czasie wymaga od kierowców skupienia, szybkiego dostosowania stylu jazdy i prędkości do warunków panujących na drodze, a także zachowania czujności za kierownicą.

Ta ciągła zmienność temperatur połączonych z opadami deszczu czy też śniegu sprawiają, że w krótkim czasie nawierzchnia staje się śliska. Dla wielu osób, jazda w takich warunkach sprawia duże trudności. Ponadto zagrożeniem dla nich są kierowcy, którzy zdecydowali się wyjechać na drogę będąc pod wpływem alkoholu.

Przeciwdziałając niebezpiecznym sytuacjom, policjanci krośnieńskiej drogówki rozpoczęli pierwszy poświąteczny dzień od kontroli stanu trzeźwości kierowców. Cieszy fakt, że prowadzone od wczesnych godzin rannych kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Mamy jednak świadomość, że w dalszym ciągu zdarzają się przypadki jazdy na „podwójnym gazie”. Dlatego prowadzenie wzmożonych działań kontroli trzeźwości kierowców będzie przez policjantów kontynuowane.

Przypominamy wszystkim kierowcom, że wsiadanie za kierownicę pod działaniem alkoholu, to nieodpowiedzialne zachowanie, które może skutkować zagrożeniem zdrowia i życia nie tylko dla samego kierowcy, ale również dla innych osób.

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
22 ° C
22.1 °
17.8 °
56 %
4.1kmh
16 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
29 °
czw.
32 °

NAJPOPULARNIEJSZE