piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskiePrzetargowy zawrót głowy w sprawie kościoła i Zamku Piastowskiego

Przetargowy zawrót głowy w sprawie kościoła i Zamku Piastowskiego

W piątek – 18 lutego – odbyła się narada w sprawie odbudowy Zamku Piastowskiego. Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim poinformował również o przetargu na roboty budowlane w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

O Zamku Piastowskim pisaliśmy dość sporo na początku roku, kiedy zawaliła się wschodnia, zewnętrzna ściana zabytkowego obiektu w Krośnie Odrzańskim. Pojawiły się podejrzenia, że na mury zamku mogły wpłynąć roboty przy zabezpieczeniu przeciwpowodziowym na Odrze. Teraz gmina szykuje się do odbudowy Zamku Piastowskiego.

Jak czytamy na stronie FB krośnieńskiego urzędu: „W piątek w Urzędzie Miasta zespół zajmujący się realizacja projektu „Piastowskie dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim” odbył naradę przygotowującą do ogłoszenia przetargu na odbudowę Zamku Piastowskiego.”

Jest jednak też zła wiadomość. Pierwsze postępowanie przetargowe na roboty budowlane w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej zostało anulowane. Dlaczego? Wpłynęła tylko jedna oferta, w której wykonawca zaproponował kwotę dwukrotnie większą niż zakładało wcześniejsza szacunkowa wartość zamówienia.

To nie jest dobry prognostyk, dotyczący odbudowy Zamku Piastowskiego. Na 4 marca zaplanowano otwarcie ofert na renowację zabytkowych organów wraz z prospektem. Oby w tym przypadku wykonawcy byli „rozsądniejsi”.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie duże
0.9 ° C
0.9 °
-0.2 °
69 %
3.7kmh
100 %
pt.
1 °
sob.
1 °
niedz.
4 °
pon.
5 °
wt.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE