wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieTęcza powalczy w półfinale Pucharu Polski

Tęcza powalczy w półfinale Pucharu Polski

Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie już jutro – 25 maja – zmierzy się z Lechią Zielona Góra w półfinale lubuskiego Pucharu Polski.

Półfinał Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego jest już dużym sukcesem drużyny z Krosna Odrzańskiego, która obecnie rywalizuje w Jako klasie okręgowej (grupa Zielona Góra) o awans do IV ligi. W walce o finał Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie zmierzy się ze zdecydowanym faworytem, przedstawicielem III ligi oraz obrońcą tytułu – Lechią Zielona Góra.

Zwycięstwo i awans Tęczy będzie ogromną niespodzianką. Lechia Zielona Góra obecnie jest najlepszą piłkarską drużyną w województwie lubuskim. Zajmuje 11 miejsce w III lidze, a w ćwierćfinale z łatwością rozprawiła się z innym trzecioligowcem – Cariną Gubin – pokonując ją 3:0, choć mogła pokusić się o wyższy wynik.

Do tego forma Lechii w tym roku jest imponująca. Co prawda, zanotowali w III lidze dużo remisów, ale przegrali tylko dwa spotkania, dzięki czemu oddalili się nieznacznie od strefy spadkowej i mają coraz większe szanse na utrzymanie na obecnym poziomie rozgrywkowym.

Tęcza również ma ostatnio bardzo dobry okres. W ostatniej kolejce awansowała na drugie miejsce w zielonogórskiej okręgówce, które premiuje drużynę awansem. Teraz jej zadaniem będzie utrzymanie tej pozycji. Wciąż jednak Multicolores grają obecnie dwa poziomy rozgrywkowe niżej i Lechia Zielona Góra będzie murowanym faworytem w półfinale Pucharu Polski. Przewagi mogą szukać w tym, że krośnianie zagrają na własnym stadionie. Nadal jednak wyrzucenie za burtę faworyta oraz obrońcę tytułu przez drużynę z okręgówki wydaje się niemożliwe. Ale nie takie historie zdarzały się w piłce nożnej…

Mecz odbędzie się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. Start o godz. 17.30.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
pochmurnie
5.5 ° C
5.5 °
1.8 °
50 %
1.8kmh
13 %
wt.
11 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
15 °
sob.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE