piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczKryzys na Obrze! Z rzeki wyłowiono setki martwych ryb

Kryzys na Obrze! Z rzeki wyłowiono setki martwych ryb

W niedzielne (25.06) przedpołudnie międzyrzeccy strażacy wyciągnęli z Obry w okolicach Trzciela śnięte ryby, które płynęły rzeką w kierunku jeziora Młyńskiego. W tej chwili nie wiadomo dlaczego ryby zginęły. Próbki wody pobrane do badań są w trakcie analizy.

Aż siedem zastępów straży pożarnej, w tym JRP Międzyrzecz oraz jednostki pływające powiatowych OSP wyciągało z rzeki Obry martwe ryby.

Śnięte zwierzęta, około godziny 10:00 zauważyli mieszkańcy spacerujący nad rzeką i natychmiast zaalarmowali odpowiednie służby. Na miejscu pojawili się nie tylko strażacy, ale również przedstawiciele PGW Wody Polskie, WIOŚ, Policji, Straży Rybackiej, Powiatowego Lekarza Weterynarii, PCZK oraz Gminy Trzciel. Z uwagi na to, ze ryby płynęły w stronę jeziora konieczne było jak najszybsze działanie.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Międzyrzeczu: „działania prowadzone były na wodzie oraz wzdłuż linii brzegowej. Rozstawiono zaporę pływającą w celu usunięcia martwych ryb”.

Z wody pobrano natomiast próbki do badań laboratoryjnych, które pozwolą ustalić, dlaczego zwierzęta masowo padły. Prawdopodobnie wszystko przez wysoką temperaturę i brak deszczu, ale dokładne przyczyny będą znane po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Do tematu na pewno będziemy jeszcze wracać.

Przypomnijmy; zmiany klimatu i związane z tym rekordy temperatur doprowadziły do podobnej katastrofy ekologicznej w ubiegłym roku. Wtedy tony martwych ryb wyłowiono z Odry.

Czytaj też:


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
57 %
1kmh
71 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE