wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMieszkańcy wsi Święty Wojciech zdecydowali kto zostanie sołtysem

Mieszkańcy wsi Święty Wojciech zdecydowali kto zostanie sołtysem

To już kolejna wieś w Gminie Międzyrzecz, która oficjalnie ma już nowe władze. Stanowisko sołtysa ponownie objął Rafał Kozdra. Wybrano też pięcioosobową radę sołecką. Kto wszedł w jej skład?

Święty Wojciech to niewielka wieś należąca obecnie do gminy Międzyrzecz, chociaż w latach 1975-1988 znajdowała się w granicach administracyjnych województwa gorzowskiego. Obecnie zamieszkuje ją około 200 osób. Wszyscy ci mieszkańcy wiedzą już kto będzie sprawował nadzór nad wsią przez następne cztery lata.

W wyborach startowały dwie osoby, w tym kończący kadencję Rafał Kozdra. I to właśnie on większością głosów (66:18) został ponownie wybrany na sołtysa. Wspierać go będzie pięcioosobowa rada sołecka. Tutaj również mieszkańcy nie mieli łatwego zadania, bo do piastowania tych funkcji zgłosiło się aż dziesięć osób. Ostatecznie wybrano Dariusza Nędzę, Stanisława Capa, Edytę Maćkowiak Chojak, Arkadiusza Nowaka i Joannę Smalec.  

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu we wszystkich wioskach należących do Gminy Międzyrzecz rozpoczęły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Do tej pory nowe władze wybrali już mieszkańcy Kuligowa, Kurska, a teraz również Świętego Wojciecha.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
słabe opady deszczu
7.6 ° C
7.6 °
7.6 °
85 %
8.4kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
11 °
pt.
7 °
sob.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE