niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczMożna już trenować na nowej bieżni

Można już trenować na nowej bieżni

W poniedziałek (31.10) miał miejsce odbiór techniczny nowej bieżni do skoków w dal wraz z zeskokiem. Znajduje się ona na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu. To oznacza, że dzieci mogą z niej już korzystać!

Bieżnia ma 100 metrów długości i pokryta jest nawierzchnią z tworzywa sztucznego. Zlokalizowano ją wzdłuż ogrodzenia oddzielającego szkołę od ulicy Wojska Polskiego. Docelowo ma ona służyć nie tylko uczniom SP nr 3, ale również dzieciom z pobliskiego przedszkola.

Koszt inwestycji to około 326 tysięcy złotych, przy czym 100 tysięcy to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Przypomnijmy: wcześniej podobna bieżnia powstała przy Szkole Podstawowej nr 6. Zarówno te dwa obiekty jak i modernizacja stadionu miejskiego oraz budowa sali sportowej z kuchnią i stołówką wpisują się w program rozbudowy gminnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej.

– Program modernizacji i rozbudowy bazy sportowo-rekreacyjnej umożliwi mieszkańcom, przede wszystkim młodym sportowcom z naszych szkół, systematyczne treningi oraz rozwijanie swoich zainteresowań i sportowych uzdolnień. Jestem przekonany, że przełoży się na ich wyniki na szkolnych zawodach i olimpiadach, ale przede wszystkim poprawi kondycję fizyczną młodzieży – przyznał Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Sala sportowa ma być gotowa w ciągu kilku tygodni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
19 ° C
19 °
19 °
50 %
5.9kmh
89 %
niedz.
24 °
pon.
25 °
wt.
27 °
śr.
28 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE