piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMinibus Karsan już w Zielonej Górze. Nowa linia ruszy w grudniu

Minibus Karsan już w Zielonej Górze. Nowa linia ruszy w grudniu

W czwartek, 23 listopada, Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poinformował, że minibus marki Karsan dojechał do naszego miasta. Mały autobus będzie obsługiwać nową linię, która ruszy już w grudniu. Miasto zapłaciło za minibusy prawie 5 mln zł.

Minibus, który właśnie dotarł do Zielonej Góry, będzie przeznaczony do obsługi nowej linii o numerze 101. Kursy rozpoczną się w grudniu i będą jeździć na trasie Palmiarnia – deptak. Oprócz tego minibusy będą zabierać mieszkańców z osiedla Słowackiego oraz z ulic Stromej i Morelowej, gdzie do tej pory nie było dostępu do linii autobusowych.

Trasę minibusów wybrali mieszkańcy. W marcu trwały konsultacje społeczne w tej sprawie, a do wyboru były trzy propozycje, które miały część wspólną przejazdu. Na wybraną opcję zagłosowało prawie 1200 osób.

Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Miasta Zielona Góra na trasie linii 101 zaplanowano 11 przystanków. Kurs minibusów rozpocznie się spod Palmiarni w pobliżu parkingu wielopoziomowego, gdzie ruszy na ulicę Kupiecką, aby zatrzymać się w okolicach deptaka. Po drodze autobusy zatrzymają się na nowych i obecnych przystankach: Kupiecka, Konkatedra, Stare Miasto, Drzewna, Palmiarnia (Focus Mall), Wąska, Morelowa, Stroma, al. Słowackiego, Grunwaldzka i Krzemieniecka.

Wracając na parking przy Palmiarni trasa będzie krótsza. Minibusy zawrócą na pętli przy ulicy Lechitów (bez zatrzymywania) i będą zabierać pasażerów z przystanków: Salomei, Wodna, Grunwaldzka, al. Słowackiego, Stroma, Morelowa, Wąska, Palmiarnia (Focus Mall), Drzewna, Kupiecka, pl. Matejki i Urząd Miasta.

Autobusy linii 101 będą odjeżdżać co 20-30 minut. W obie strony będą mieć do pokonania 8,5 kilometrową trasę. Miasto informuje, że minibusy zapewnią łatwiejszą przesiadkę na linie 0, 1 i 14. Nowymi autobusami linii 101 będzie mogło być przewożonych 19 osób.

Cały projekt minibusów w Zielonej Górze ma wartość prawie 4,69 milionów złotych. Został dofinansowany z funduszy europejskich.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
28.4 ° C
28.9 °
28.4 °
41 %
4.1kmh
100 %
pt.
30 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
22 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE