wtorek, 16 lipca, 2024

Nowy bus dla SOSW

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego busa dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gubinie.

Powiat Krośnieński, dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wyposażył placówkę w nowy pojazd Renault Trafic Grand Pack. Nowy bus zapewni wygodę i bezpieczeństwo, poza codziennymi dowozami uczniów do szkoły, będzie służył dzieciom w czasie wyjazdów na konkursy, zawody sportowe oraz umożliwi realizację planów wycieczkowych.

W przekazaniu kluczyków uczestniczyli Starosta Krośnieński Grzegorz Garczyński, Wicestarosta Krośnieński Ryszard Zakrzewski, Dyrektor Lubuskiego Oddziału PFRON Andrzej Gonia, Kamil Kuśnierek – Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Radny Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Iwanicki, Dyrektor SOSW Sylwia Sękowska-Moryń oraz Dyrektor Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół Iwona Polak.

Dyrektor Ośrodka nie kryła radości z długo wyczekiwanego prezentu, którego przekazanie odbyło się właśnie w Dzień Dziecka. Dotychczas użytkowany bus był już mocno wyeksploatowany i wymagał częstych i kosztownych napraw. Pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych wyposażony został w rozsuwane najazdy z powłoką antypoślizgową, mocowania i kotwiczenie oraz trzypunktowe pasy zabezpieczające osobę na wózku inwalidzkim.

Koszt zakupu auta to blisko 165 tys. zł, wysokość dofinansowania z PFRON to 117 tys. zł, pozostała kwota to wkład własny Powiatu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
20.3 ° C
21.3 °
20.1 °
65 %
2.4kmh
99 %
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
27 °
pt.
29 °
sob.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE