niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPowrócił ruch na wiadukcie przy ul. Zjednoczenia!

Powrócił ruch na wiadukcie przy ul. Zjednoczenia!

Po południu w środę, 20 grudnia, ruszył ruch na wiadukcie przy ulicy Zjednoczenia. Kierowcy mogą ponownie jeździć jedną z nitek. Obowiązują ograniczenia prędkości i wagi pojazdów.

Od wieczora 3 grudnia nitka wiaduktu przy ulicy Zjednoczenia została zamknięta. Najpierw mówiono, że powodem jest pęknięcie jezdni, chodziło jednak o poszerzenie się szczeliny dylatacyjnej. Wykonano jednak kontrolę stanu wiaduktu i wyniki nie były zadowalające. Wykryto degradację dolnej części środkowej podpory nr 9. Ekspertyzę wykonał prof. Adam Wysokowski, także on odpowiadał za projekt kielicha, aby wznowić ruch na wiadukcie.

W związku z tym wiadukt przy ulicy Zjednoczenia został zamknięty na dłużej, a pod nim trwały prace. Przywrócenie ruchu było planowane na 24 lub 27 grudnia, jednak już po południu w środę, 20 grudnia, kierowcy mogą ponownie korzystać z waiduktu.

Aby można było przywrócić ruch na wiadukcie, wykorzystano ok. 20 metrów sześciennych żelbetu. Wzmocniono tym podporę wiaduktu, dzięki czemu działa ona teraz prawidłowo, a uczestnicy ruchu będą na wiadukcie bezpieczni.

Za wykonaniu naprawy awaryjnej odpowiada firma Nowak-Mosty, która jest wykonawcą odbudowy drugiej nitki wiaduktu. Z informacji przekazanych przez tę firmę w mediach społecznościowych wynika, że prace wciąż trwają. Udało się zabetonować 5 z 17 fundamentów i 4 z 15 filarów powstającej na nowo nitki.

Urząd Miasta Zielona Góra poinformował, że korzystanie z obecnie działającej nitki jest zakładane na kolejny rok. Po tym czasie do użytku zostanie oddana druga nitka wiaduktu, a ta zostanie zburzona i odbudowana.

Kierowcy mogą poruszać się po wiadukcie z maksymalną prędkością 40 km/h. Dalej obowiązuje także ograniczenie wjazdu dla samochodów powyżej 3,5 tony.


✅ Udostępnij, skomentuj i polub – razem tworzymy Wiadomości Lubuskie.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE