piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraSługocki: Gazeta Lubuska "zbrukana hipokryzją"

Sługocki: Gazeta Lubuska „zbrukana hipokryzją”

Trudno szukać świątecznej atmosfery w mediach narodowych. Kilka dni temu Gazeta Lubuska oskarżyła Posła na Sejm RP Waldemara Sługockiego o to, że nie poinformował Marszałka Sejmu o tym, że zasiada w radzie nadzorczej prywatnej spółki Gazstal S.A. Tyle i tylko tyle. Mimo że, nie ma tutaj konfliktu interesów to parlamentarzysta postanowił odpowiedzieć.

Zbrukanemu hipokryzją Panu Robertowi Bagińskiemu z Gazety Lubuskiej, autorowi komentarza na mój temat pt. „Umazany” (Gazeta Lubuska z 21.12.2022), w którym zarzuca mi „umazanie” pracą w radzie nadzorczej firmy Gazstal, warto przypomnieć dwie rzeczy, o których ani on, ani jego orlenowscy mocodawcy wolą nie pamiętać – zaczyna swoje oświadczenie Waldemar Sługocki.

Następnie informuje, że zasiadanie przez niego w radzie nadzorczej spółki Gazstal jest nie tylko zgodne z prawem, ale i zgodne z przyzwoitością wynikającą z pracy poselskiej. Dodatkowo jego uposażenie to kwota 1.500 zł. Poseł zauważa, że to właśnie gospodarka , wypracowują dochód, którego część trafia do budżetu państwa w postaci podatków. Im lepiej prosperują przedsiębiorcy, tym bogatsze jest państwo i jego instytucje.

Parlamentarzysta jednocześnie zarzuca hipokryzję orlenowskiej gazecie, która piętnuje jego za pracę w prywatnej spółce, a jej naczelny sam jest zatrudniony na kilku etatach z publicznych źródeł.

Przypomnę tylko, że w przyszłym roku tylko telewizja publiczna zostanie dokapitalizowana kwotą 2,7 mld zł pochodzących z pieniędzy podatników. To nawet trudno nazwać umazaniem. To zbrukanie. Tyle że nie jest to zbrukanie pracą dla kilku publicznych podmiotów. To zbrukanie skrajną hipokryzją – dodał Sługocki.

Pod wpisem można przeczytać sporo pozytywnych komentarzy, które zarzucają Gazecie Lubuskiej, że jest „tubą propagandową” rządzącej partii.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
12.4 ° C
15.1 °
12.4 °
76 %
2.2kmh
55 %
pt.
31 °
sob.
22 °
niedz.
22 °
pon.
21 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE