poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPracownicy W&W Sp. z o.o. w Lubsku walczą o godne płace

Pracownicy W&W Sp. z o.o. w Lubsku walczą o godne płace

5 lipca odbyło się kolejne spotkanie w sprawie wzrostu wynagrodzeń w Spółce. Pracownicy podtrzymali gotowość i konieczność rozpoczęcia ewentualnego strajku.

O sporach płacowych w lubskim zakładzie pisaliśmy już kilka tygodni temu:

Według najnowszego Komunikatu Zakładowego Komitetu Strajkowego NSZZ „Solidarność” W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku Pracownicy podtrzymali gotowość i konieczność rozpoczęcia ewentualnego strajku w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku jeżeli proponowany przez kierownictwo i właścicieli zakładu termin wprowadzenia podwyżek płac będzie dalece odbiegał od oczekiwań pracowników.

W dniu 5 lipca 2022r. na zebraniu pracowników W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku, wspólnie z przedstawicielami Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze – Bogusławem Motowidełko Przewodniczącym i Krzysztofem Sobczakiem członkiem Prezydium, którzy w sporze zbiorowym, razem z przedstawicielkami Komisji Zakładowej reprezentują pracowników, omówiono dotychczasowe postępy w trakcie toczących się mediacji z udziałem Pana Romana Rutkowskiego – mediatora . – czytamy na profilu Solidarność Region Zielonogórski.

Ponadto na spotkaniu omówiono również zasady wliczenia premii do stawek godzinowych i konieczność utrzymania dotychczasowych norm pracy po wejściu w życie podwyżek płac w celu utrzymania jej wysokości. Rozmawiano także o przyszłych działaniach w celu poprawy warunków pracy i płacy, w tym nagród np. na Święta Bożego Narodzenia.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
bezchmurnie
21.7 ° C
21.7 °
21.7 °
65 %
1.3kmh
1 %
pon.
20 °
wt.
27 °
śr.
22 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE