poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryWizyta Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej

Wizyta Wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej

W świetlicy wiejskiej w Olbrachtowie Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska spotkała się z samorządowcami powiatu żarskiego i żagańskiego. Po tym przyszedł czas na prezentacje lokalnych zespołów śpiewaczych.

Inicjatorami wizyty Wicemarszałek Sejmu w gminie Żary byli poseł Jacek Kurzępa oraz radny miasta Żary Tadeusz Płóciennik. Gospodarzem uroczystości był Leszek Mrożek, Wójt Gminy Żary. Samorządowcy rozmawiali m.in. o kultywowaniu ludowych tradycji m.in. poprzez działalność zespołów śpiewaczych.

Następnie przed gośćmi zaprezentowały się zespoły Mała Tęcza z Olbrachtowa, Złoty Kłos z Marszowa i Polne Kwiaty z Wymiarek. Wicemarszałek, znana z działań na rzecz środowisk kresowych podkreślała umiłowanie do pielęgnowania kultury naszych przodków. Nie ukrywała zachwytu występem Małej Tęczy. – To najpiękniejsza tęcza, jaką kiedykolwiek widziałam – zaznaczyła. To wspaniałe gdy dzieci uczą się ludowego śpiewu i tańca, ubrane w te przepiękne stroje. To jest nasze, rodzime.

Fot. Gmina Żary

Cieszę się, że mogliśmy gościć tak znakomitych gości, ale i pochwalić się dokonaniom naszych zespołów i tym jak pięknie potraficie zaszczepić w najmłodszych rolę i piękno tradycji.- podsumował wójt Leszek Mrożek. Miłym akcentem wizyty było zaproszenie zespołów: „Mała Tęcza” i „Złoty Kłos” na zwiedzanie Sejmu.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
17.5 ° C
18.3 °
17.3 °
85 %
1.6kmh
87 %
pon.
30 °
wt.
27 °
śr.
27 °
czw.
27 °
pt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE