czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraBachanalia 2023: Który akademik wygrał zmagania?

Bachanalia 2023: Który akademik wygrał zmagania?

Tradycją już jest, że podczas Dni Kultury Studenckiej Bachanalia odbywają się Zmagania Akademików. Rozrywkowa impreza wiąże ze sobą umiejętności sportowe, rekreacyjne, ale też wiedzę. Który akademik wygrał rywalizację?

Po rocznej przerwie zmagania wróciły do swojego pierwotnego miejsca, czyli boiska sportowego przed akademikiem Ziemowit. Gospodarze zadbali o oprawę banerową swojego domu studenckiego. Większość z nich już tradycyjnie bardziej odnosiła się do innych akademików niż do zagrzewania własnej drużyny.

Domy studenckie stanęły do rywalizacji w sześciu zróżnicowanych konkurencjach. Na starcie pojawiły się drużyny ViceWersalu, Rzepichy, Piasta, Ziemowita, SBM (obrońcy tytułu) oraz ekipa studentów z Erasmusa.

Konkurencje były zróżnicowane od biegu z oponą, przez rzut jajkiem na odległość, quizie 5 sekund czy przelewaniu wody z wiaderek. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem sędziów z Parlamentu Studenckiego.

Zabawa była przednia, a po ponad 3 godzinach rywalizacji Zmagania Akademików wygrał Dom Studencki Piast (49 pkt.), druga była Rzepicha (47 pkt.), a ostatnie miejsce na podium zajął ViceWersal (34 pkt.)

Kolejne miejsca zajęły Ziemowit oraz ex aequo SBM oraz Erasmus. Całą imprezę zakończyło wspólne odtańczenie „belgijki”.

Organizatorem imprezy był Parlament Studencki, Uzeciak, a sponsorami: One Love, Świat Shishy, Diablo Chairs oraz Klub Wyspa.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE