czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy to toksyczny koniec prezydenta Janusza Kubickiego?

Czy to toksyczny koniec prezydenta Janusza Kubickiego? [Felieton]

Minął tydzień od pożaru składowiska chemikaliów i toksyn w Przylepie. Na miejscu cały czas są strażacy i starają się schładzać teren oraz dogaszać nowe zarzewia ognia. Ogień płonie również wśród mieszkańców, tym samym spala się wizerunek teflonowego prezydenta Janusza Kubickiego, który przez 17 lat wychodził cało z każdej opresji.

Wizerunkowo początek katastrofy był kiepski dla obecnego prezydenta. Na konferencjach prasowych był przygaszony, blady i ewidentnie czuł, że jest winny całej sytuacji. Nie pomaga mu zarządzona przez niego ewakuacja, którą odwołuje po dwóch godzinach wojewoda.

Kuriozalny wpis w niedzielny poranek pokazał dobitnie, że włodarzowi brakuje empatii do osób najbardziej dotkniętych tragedią. Chodziło jedynie o zrobienie z siebie samego ofiary. Pod wpisem jest ponad 500 komentarzy i bardzo wiele nieprzychylnych, to najwyraźniej wtedy Kubicki zdaje sobie sprawę, że to największy kryzys wizerunkowy, jaki miał on i jego ekipa być może od początku rządzenia miastem.

Prezydent nie wytrzymuje i robi awanturę przed kamerami na konferencji prasowej marszałek województwa. Stara się zrzucić z siebie winę, a komunikaty z wojewódzkiego sztabu traktuje jak prawdy objawione.

Postanawia zmienić taktykę. Jest bardzo aktywny, publikuje co chwila informacje i wyniki badań. Stara się odpowiedzieć na większość pytań, bo mieszkańcy autentycznie ich potrzebują. Nie ma jednak pełnych wyników, więc trzeba jakoś ten pożar pudrować. Z dobrych źródeł wiemy, że część narracji pomaga mu zbudować Łukasz Mejza, któremu nie można odmówić zdolności do manipulacji i promowania własnej osoby.

Kolejny raz pęka podczas nadzwyczajnej sesji Rad Miasta. Po pytaniu o bonus 100 mln zł za połączenie gminy i miasta wyrzuca mieszkańcom, że to oni nie chcieli utylizować odpadów.

Tym samym całkowicie stara się zrzucić z siebie brzemię odpowiedzialności za katastrofę. Jego ekipa robi to od samego początku. Próba rozmycia winy, wskazywanie na historyczne decyzje starosty zielonogórskiego czy też zawyżanie kwoty utylizacji do kuriozalnych 70 mln zł przynosi pewne efekty. Mieszkańcy najwyraźniej są jednak już zmęczeni takim gospodarzem.

Tylko w tej kadencji mieliśmy już Kubickiego mówiącego o koronaściemie, obrażającego radnych opozycji, przerywającego konferencje konkurentów, aż w końcu osobę, która była odpowiedzialna za DPS Dom Kombatanta, gdzie zmarło ponad 100 osób. Teraz gigantyczna katastrofa ekologiczna. Ile są w stanie znieść mieszkańcy?

Zapewne część z nich głosu na Kubickiego już nie odda. Wybory jednak mają swoje zasady i tutaj nie głosujemy czy kogoś lubimy, czy nie. Pytanie najważniejsze: Czy jest ktoś, kto chciałby Kubickiego pokonać?


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
7.4 ° C
7.4 °
7.4 °
64 %
3.5kmh
4 %
czw.
10 °
pt.
13 °
sob.
11 °
niedz.
13 °
pon.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE