niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPiknik Rodzina 800+ w Sławie, a miał być w "bezpiecznej" Zielonej Górze

Piknik Rodzina 800+ w Sławie, a miał być w „bezpiecznej” Zielonej Górze

Już dzisiaj odbędzie się rządowy Piknik 800+ w Sławie. Zmiana miejsca nastąpiła w ostatniej chwili zaraz po pożarze w Przylepie. Dotychczasową lokalizacją była właśnie Zielona Góra. Jeszcze w poniedziałek na konferencji prasowej Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak mówił, że mieszkańcy są bezpieczni… ale miejsce pikniku zmieniono.

Piknik Rodzina 800+ to wydarzenie promujące rządowy program Rodzina 800 plus. Ponadto na rodziny czekają atrakcje takie jak: strefa rodzica – punkty informacyjne ZUS, strefa aktywnych animacji, Klaun Sławo i Zając, przedstawienie teatralne KrakArt czy występy grup Krzepielów, Psotki, Tutu, Stokrotki. Całość rozpoczyna się o 13.30 na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Sławskim.

Opozycja zarzuca rządzącej partii, że pikniki to promocja Prawa i Sprawiedliwości za ministerialne pieniądze. Serwis Oko.press ujawnił, że środki na ten cel pochodziły z rezerwy budżetowej:

Jak wynika ze spisu wydatków z rezerwy budżetowej, Morawiecki 16 czerwca zdecydował o przekazaniu resortowi rodziny 10 mln złotych na „realizację działań informacyjnych dotyczących podwyższenia wysokości świadczenia wychowawczego od stycznia 2024 roku” – czytamy w artykule Sebastiana Klauzińskiego.

Jeżeli chodzi o nasze województwo ciekawostką jest również, że z dnia na dzień zmieniono lokalizację pikniku Rodzina 800+. Pierwotnie miał odbyć się w Zielonej Górze. Można było to zobaczyć na mapach udostępnionych przed rozpoczęciem akcji. Jeszcze wczoraj o wydarzeniu w Zielonej Górze informowało rządowa strona polskieradio24.pl.

Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość zrezygnowała z pikniku w Zielonej Górze? Komentujący wpisy w mediach społecznościowych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego nie mają wątpliwości. Wojewoda przestraszył się suwerena, ale też konsekwencji swojej wypowiedzi. Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek na konferencji prasowej informował, że mieszkańcy są bezpieczni. Tymczasem od tego momentu doszło do skażenia cieku Gęśnik, a zielonogórzanie nie mogą być pewni studni głębinowych oraz plonów ze swoich ogródków. Badania trwają.

Na imprezę w Sławie zapraszają Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wspólnie z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
21.7 ° C
21.7 °
21.2 °
35 %
4kmh
91 %
niedz.
21 °
pon.
25 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE