niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraJak będzie wyglądała szkoła na os. Czarkowo w Łężycy?

Jak będzie wyglądała szkoła na os. Czarkowo w Łężycy?

Prezydent Janusz Kubicki wydał pozwolenie na budowę zespołu edukacyjnego w sołectwie Łężyca-Osiedle Czarkowo. Projekt budowy szkoły na tym osiedlu uzyskał wszystkie wymagane opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia.

Będzie to dwukondygnacyjny budynek. W zależności od wielkości naboru do nowej placówki mogą tam zostać utworzone oddziały dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – napisał Janusz Kubicki na swoim profilu.

Dodatkowo elewacja ma być w jasnych kolorach z elementami w kolorach pomarańczowym oraz żółtym. Jak udało nam się dowiedzieć, poza szkołą ma powstać również kompleks sportowo-rekreacyjny.

Przypomnijmy, że w październiku zeszłego roku na biurko włodarza Zielonej Góry trafił projekt budowlany i planowano do końca roku ogłosić przetarg na wybór wykonawcy zadania. Wtedy jednak pojawiły się protesty mieszkańców.

Wskazywano w nich, że sąsiedztwo szkoły będzie mieć bezpośredni wpływ na jakość korzystania z ich nieruchomości oraz na spadek wartości cen mieszkań. Działka pod budowę szkoły została również pozyskana w skandaliczny sposób. Miasto zamieniło się z deweloperem na grunty poświęcając tym samym część tzw. Smoczego Parku przy ul. Harcerskiej i Ludowej.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
22.4 ° C
22.4 °
21.2 °
51 %
0.6kmh
88 %
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
26 °
śr.
20 °
czw.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE