piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPlac Słowiański prawie gotowy

Plac Słowiański prawie gotowy [Zdjęcia]

Na ukończeniu jest inwestycja rewitalizacji Placu Słowińskiego. Zdjęto już płotki i mieszkańcy mogą korzystać z odnowionego miejsca. Jest bardzo zielono, wiele miejsc do siedzenia, tylko kwota nadal sprawia, że robimy wielkie oczy.

Na Placu Słowiańskim i w jego bezpośrednim sąsiedztwie posadzono 59 klonów czerwonych, 10 wiśni japońskich i 12 katalp. Do tego tysiące cebulek kwiatów. Wrażenie robią hortensje bukietowe.

Przy wejściu na plac od strony ulicy Jedności posadziliśmy hortensje bukietowe, które najpiękniej kwitną już od czerwca, a kwiaty utrzymują się do samej jesieni. Teraz mamy białe kwiaty a później, w miarę jak te kwiaty będą przekwitały, będą różowiały. Ten efekt będzie się zmieniał – tłumaczy Agnieszka Kochańska, ogrodnik miejski.

Departament Inwestycji Miejskich zakończył już procedurę odbioru inwestycji. Wczoraj jeszcze były czyszczone wszystkie kafle i nawierzchnie.

Na placu znajdziemy nowe kosze, ławki, oraz inteligentne oświetlanie, które dostosuje natężenie światła do liczby osób przebywających na placu. W centrum jest fontanna, która szczególnie w upalne dni da zielonogórzanom orzeźwiającą bryzę. Ciekawostką są zdroje uliczne z pitną wodą i automatyczne nawadnianie zieleni.

Pomimo że plac zachwyca to jednak z tyłu głowy, cały trzeba mieć kwotę, która została wydatkowana na tę inwestycję. Początkowo miasto miało zaplanowane na ten cel 3,7 mln zł, jednak po otwarciu ofert okazało się, że najtańszą kwotę przedstawiła spółka ARMAN Roboty Ziemne z Żar, która zaproponowała ok. 4,4 mln zł.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85%.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
11.1 ° C
11.2 °
9.5 °
40 %
0.9kmh
51 %
pt.
20 °
sob.
24 °
niedz.
23 °
pon.
25 °
wt.
20 °

NAJPOPULARNIEJSZE