niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościObrońcy Amfiteatru pójdą w Korowodzie

Obrońcy Amfiteatru pójdą w Korowodzie

Już w najbliższą sobotę rusza kolejny winobraniowy korowód. Tym razem tematem przewodnim jest oczywiście rocznica 800-lecia miasta i 700-lecia nadania praw miejskich, a charakter ma mieć historyczno-fantastyczny. Pomysł obrońców amfiteatru świetnie się w to wpisuje.

Chcemy pokazać historię miasta, przez pryzmat amfiteatru i artystów, którzy tam występowali. Niestety latem Zielona Góra stała się pustynią kulturalną i podczas takiego wydarzenia warto promować takie miejsca jak właśnie amfiteatr – mówi pomysłodawca, kabareciarz Janusz Rewers.

Organizatorzy grupy „amfiteatralnej” chcą połączyć dobrą zabawę z mówieniem o ważnych tematach. Przypomnijmy, że o sytuacji obiektu kulturalnego pisaliśmy już wielokrotnie. Prezydent Janusz Kubicki planuje zburzenie amfiteatru, a na jego miejsce chce wybudować salę koncertową.

Pójdźmy razem w Korowodzie Winobraniowym! Aby kolejny raz upomnieć się o potrzebę odnowienia naszego kultowego amfiteatru w Zielnej Górze. Bez tego obiektu, Zielona Góra latem stała się pustynią kulturalną, a na koncerty mieszkańcy muszą jeździć do Dąbia lub innych miast – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Korowód przejdzie ulicami miasta trasą spod hotelu Ruben do Palmiarni. Rozpocznie się w sobotę 10 września o godzinie 12:00. Każdy może wziąć też udział w ekipie obrońców amfiteatru. Wystarczy zgłosić się do Janusza Rewersa np. poprzez wiadomość na messengerze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
21.7 ° C
21.7 °
20.6 °
35 %
1.9kmh
39 %
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
25 °
śr.
26 °
czw.
29 °

NAJPOPULARNIEJSZE