czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPark Mużakowski w National Geographic

Park Mużakowski w National Geographic

Park Mużakowski to jeden z najpiękniejszych parków Europy i jedyny z Polski na liście UNESCO. Jest to największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech.

To miejsce to raj dla rowerzystów, spacerowiczów i zakochanych – taki tytuł nosi artykuł opublikowany na stronie www.national-geographic.pl. Kiedy książę Hermann von Pückler-Muskau wymyślił sobie, że będzie jeździł nago po swoich włościach, zainwestował w taki park, w którym mógł ucieleśnić każdą ekstrawagancję. Stworzył krainę, która do dziś zapiera dech każdemu, kto do niej wkroczy – czytamy w artykule.

Książę urodził się i mieszkał w Muskau, które po 1945 r. zostało rozdzielone granicą na dwie miejscowości po przeciwległych brzegach Nysy Łużyckiej: dziś po polskiej stronie leży Łęknica, po niemieckiej Mużaków. Razem są wielkim parkiem, w którym dwa państwa łączy most Podwójny.

Park ten zaprojektowany został jako obraz malowany za pomocą roślin i wykorzystywał miejscową roślinność do podkreślenia walorów sielskości krajobrazu. Ozdobą Parku Mużakowskiego jest piękny zamek.

Link do artykułu – https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/to-miejsce-to-raj-dla-rowerzystow-spacerowiczow-i-zakochanych?fbclid=IwAR0QfDqSycinG1PhQ_0RiFJrqlpJ_2kCiMELqC9YEcvvWfk34T58yzU9chg

Przypominamy o możliwości wycieczki do Parku pociągiem już w sobotę 16 lipca


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
20.6 ° C
20.6 °
20.2 °
67 %
0.9kmh
86 %
śr.
21 °
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
31 °
niedz.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE