poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryPark Mużakowski w National Geographic

Park Mużakowski w National Geographic

Park Mużakowski to jeden z najpiękniejszych parków Europy i jedyny z Polski na liście UNESCO. Jest to największy park stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech.

To miejsce to raj dla rowerzystów, spacerowiczów i zakochanych – taki tytuł nosi artykuł opublikowany na stronie www.national-geographic.pl. Kiedy książę Hermann von Pückler-Muskau wymyślił sobie, że będzie jeździł nago po swoich włościach, zainwestował w taki park, w którym mógł ucieleśnić każdą ekstrawagancję. Stworzył krainę, która do dziś zapiera dech każdemu, kto do niej wkroczy – czytamy w artykule.

Książę urodził się i mieszkał w Muskau, które po 1945 r. zostało rozdzielone granicą na dwie miejscowości po przeciwległych brzegach Nysy Łużyckiej: dziś po polskiej stronie leży Łęknica, po niemieckiej Mużaków. Razem są wielkim parkiem, w którym dwa państwa łączy most Podwójny.

Park ten zaprojektowany został jako obraz malowany za pomocą roślin i wykorzystywał miejscową roślinność do podkreślenia walorów sielskości krajobrazu. Ozdobą Parku Mużakowskiego jest piękny zamek.

Link do artykułu – https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/to-miejsce-to-raj-dla-rowerzystow-spacerowiczow-i-zakochanych?fbclid=IwAR0QfDqSycinG1PhQ_0RiFJrqlpJ_2kCiMELqC9YEcvvWfk34T58yzU9chg

Przypominamy o możliwości wycieczki do Parku pociągiem już w sobotę 16 lipca


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
1.1 ° C
1.9 °
1.1 °
92 %
0.9kmh
90 %
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
8 °
czw.
13 °
pt.
14 °

NAJPOPULARNIEJSZE