czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraCzy marszałek tłumiła krytykę prasową? Jest decyzja sądu

Czy marszałek tłumiła krytykę prasową? Jest decyzja sądu

Sąd w Zielonej Górze odmówił wszczęcia śledztwa ws. tłumienia krytyki prasowej przez Marszałek Województwa Lubuskiego. Tym samym podtrzymał decyzję Prokuratury Rejonowej w Szamotułach.

Cała sprawa dotyczy wydarzeń z połowy ubiegłego roku gdzie orlenowska Gazeta Lubuska próbowała udowodnić, że marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak wywiera naciski na pracowników i tłumi krytykę. Miało mieć to związek z rzekomym mobbingiem w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp.

Jak już informowaliśmy to właśnie marszałek była jedyną osobą, która powiadomiła prokuraturę, że w WORD mogą dziać się złe rzeczy. Udzieliła wsparcia i pomocy osobie, która całą sprawę zgłosiła. Jednocześnie nie zgadzała się na medialny lincz i prosiła o uwzględnianie w artykułach Gazety Lubuskiej swoje wypowiedzi, aby czytelnicy poznali obie strony sprawy.

Redaktor naczelny Janusz Życzkowski odebrał te działania jako tłumienie krytyki i wywieranie nacisku na „dziennikarzy” Gazety Lubuskiej i złożył doniesienie do prokuratury. Ta jeszcze we wrześniu ubiegłego roku odmówiła wszczęcia postępowania.

– Prokuratura Regionalna w Szamotułach wydała w tej sprawie w dniu 1 września 2022 roku postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa z uwagi na zaistnienie przesłanki z art. 17 par 1 pkt 2 k.p.k. Na powyższą decyzję złożono zażalenie – komentował wtedy Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy poznańskiej prokuratury.

Teraz dowiedzieliśmy się o rozstrzygnięciu Sądu w Zielonej Górze. Życzkowski wystosował również prośbę, aby sprawą zajął się inny sąd niż ten w Zielonej Górze. To jednak się nie udało. Sąd ostatecznie podzielił zdanie Prokuratury Rejonowej w Szamotułach i również odmówił wszczęcia śledztwa.

W ubiegłym roku Gazeta Lubuska rozpoczęła seryjny atak na moją osobę – w formie artykułów prasowych, którym brakowało rzetelności, etyki, a co najważniejsze – prawdy – stwierdza lubuska marszałek – Gazeta Lubuska pod szyldem Orlenu straciła prawo do posługiwania się wolnościowymi hasłami – dodała.

W przeciągu zaledwie dwóch tygodni Gazeta Lubuska opublikowała ponad 10 artykułów o rzekomych naciskach na redakcję. O sprawie informowały media w całej Polsce, a prym wiodły media prawicowe, w których częstym gościem był redaktor naczelny Gazety Lubuskiej Janusz Życzkowski.

– Wolne sądy. Wolne media – oto cały mój komentarz do sprawy – dodaje Elżbieta Anna Polak.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
15 ° C
15.6 °
14.4 °
40 %
4kmh
100 %
czw.
21 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
25 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE