wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPrezydent zwleka już 87 dni? Mamy oświadczenie wykonawcy budynku pasywnego

Prezydent zwleka już 87 dni? Mamy oświadczenie wykonawcy budynku pasywnego

Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego na antenie Radia Index zapowiedział powiadomienie prokuratury o próbę wywarcia nacisku w celu uzyskania pozwolenia na budowę budynku pasywnego. Na zarzuty włodarza odpowiada teraz główny wykonawca spółka New Construction Concept.

Urząd Marszałkowski nie chce dać kompletu dokumentów i mówi „masz wydać decyzję, masz mi wydać pozwolenie na budowę”. Nie ma koncepcji zagospodarowania terenu do dnia dzisiejszego. Nie została złożona takowa, a musi być dołączona do wniosku o pozwolenie na budowę. Tam są dziesiątki różnych dokumentów, które trzeba mieć – mówił Janusz Kubicki w wykupionym przez urząd programie w Radiu Index.

Jednocześnie porównywał sytuację uzyskania pozwolenia na budowę do złożenia wniosku o dowód osobisty. Jeżeli taka osoba nie da zdjęcia, danych i nie złoży wniosku to jego zdaniem nie ma podstaw do wydania dokumenty. Problem polega tylko na tym, że z oświadczenia wykonawcy budynku pasywnego wynika, iż wszystkie pisma zostały złożone w odpowiedni sposób, a zwłoka Urzędu Miasta trwa już 87 dni.

Pełną treść oświadczenia wykonawcy publikujemy poniżej:

Oświadczamy, że złożony w dniu 14 grudnia 2022 r. wniosek o udzielenie pozwolenia na budowę dla w/w zadania inwestycyjnego zawiera wszystkie niezbędne opracowania konieczne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

Za informacją podaną w mediach 19 kwietnia 2023 roku, że we wniosku brakuje „koncepcji zagospodarowania terenu”, wyjaśniamy również, że dokumentacja projektowa jest przygotowana zgodnie z art. 34 ustawy Prawo budowlane na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego. Przygotowany zgodnie z tymi przepisami Projekt Zagospodarowania Terenu jest od początku integralnym elementem dokumentacji załączonej do naszego Wniosku. W odniesieniu do informacji medialnych warto dodać, że w wyżej wymienionych przepisach nie istnieje pojęcie „koncepcji zagospodarowania terenu”, natomiast przygotowana przez nas dokumentacja daleko wybiega poza słownikowe pojęcie koncepcji, jest szczegółowym, o dużym stopniu dokładności, zgodnym z wymogami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej opracowaniem technicznym definiującym projektowane zamierzenie budowlane.

Brak wydanej decyzji jest obecnie spowodowany w naszej ocenie wyłącznie brakiem uzgodnienia przez Urząd Miasta Zielona Góra kolizji planowanej inwestycji z istniejącą zielenią. Wniosek w tej sprawie jest procedowany od dnia 23 stycznia 2023 r.

W naszej ocenie aktualnie ma miejsce sytuacja, gdzie decyzja o wydaniu pozwolenia przez Urząd Miasta jest zależna od uzgodnienia kolizji planowanej inwestycji z istniejącą zielenią procedowanego przez ten sam Urząd Miasta. Trwa to już 87 dni. Od dnia złożenia przez nas uzupełniającego wniosku o to uzgodnienie precyzowaliśmy szczegóły załączonej do niego dokumentacji na życzenie Urzędu Miasta już kilkukrotnie, bezskutecznie jak dotąd oczekując na odpowiedź.

Powyższe oświadczenie zostało podpisane przez Prezesa Zarządu Dawida Śliwę oraz Wiceprezesa Zarządu Artura Szarwiło.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
bezchmurnie
-0.6 ° C
1.2 °
-0.6 °
58 %
1.2kmh
9 %
wt.
11 °
śr.
8 °
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE