sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraMobbing w RCAK? Mamy odpowiedź Policji na rewelacje posła Mejzy

Mobbing w RCAK? Mamy odpowiedź Policji na rewelacje posła Mejzy

W porannej rozmowie Michała Rachonia w TVP Info lubuski poseł Łukasz Mejza zarzucił, że w Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze policja przesłuchuje pracowników tej jednostki „na okoliczność” mobbingu. – Nie prowadzimy takiej sprawy – odpowiada funkcjonariusz Policji.

Mam informacje, że policja przesłuchuje, chociażby pracowników Regionalnego Centrum Animacji Kultury (RCAK) na okoliczność mobbingu. To jest nowa informacja. Policja prowadzi przesłuchania. Kilkoro pracowników zgłosiło się z tą sprawą do mnie. Powiedziało, że jest przesłuchiwanych – miał powiedzieć Łukasz Mejza znany z wielu afer obyczajowych, przez które musiał pożegnać się z fotelem wiceministra sportu.

Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o nowych „rewelacjach” pupila Prawa i Sprawiedliwości. W tej kwestii skontaktowaliśmy się z podinspektor Małgorzatą Barską, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze:

Nie prowadzimy ani dochodzenia, ani śledztwa w takiej sprawie – kategorycznie stwierdziła w rozmowie z nami rzeczniczka prasowa. Z naszych informacji wynika, że Komenda Wojewódzka Policji, również takich przesłuchań nie prowadzi.

To nie pierwszy raz gdy Łukasz Mejza oszczędnie gospodaruje prawdą. W przeszłości przegrywał rozprawy sądowe i musiał przepraszać zarówno Urząd Marszałkowski jak i marszałek Elżbietę Annę Polak. Mejza przegrywał dwukrotnie rozprawy w sprawie składowiska odpadów w Kartowicach, a także w sprawie obraźliwych sformułowań w stosunku do pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Na informację zareagował również Urząd Marszałkowski – Policja nie prowadzi żadnego śledztwa czy dochodzenia w sprawie mobbingu w zielonogórskim RCAK-u. O jakich innych instytucjach mówi poseł Mejza? Nie wiadomo – pisze Zdzisław Haczek z Biura Prasowego UMWL – Faktem jest natomiast, że w Urzędzie Marszałkowskim i podległych jednostkach wdrożone są procedury antymobbingowe i na sygnały o nieprawidłowościach Urząd reaguje kontrolą wydziału lub jednostki – dodaje.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie umiarkowane
17.4 ° C
20.6 °
17.4 °
54 %
4.6kmh
71 %
sob.
24 °
niedz.
25 °
pon.
27 °
wt.
29 °
śr.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE