czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Najważniejsze wydarzenia w Gorzowie w 2023 roku

Najważniejsze wydarzenia w Gorzowie w 2023 roku

Gorzowscy urzędnicy podsumowali mijający rok 2023 i wskazali na najważniejsze inwestycje i działania podjęte w tym czasie. Jakie zadania zasłużyły na wyróżnienie? Jak w ciągu roku zmieniał się Gorzów?

Rok 2023, mimo iż pod wględem gospodarczym nie był łatwy, to obfitował w ciekawe wydarzenia, w których mogli brać udział mieszkańcy. Do tego dochodzą liczne inwestycje, wśród których kilka zostało wreszcie zakończonych. Co dokłądnie się działo?

Podsumowanie 2023 roku w Gorzowie

 1. Ruszył nowatorski program wspierania pracowników i przedsiębiorców. Przedsiębiorcy dostali pulę mieszkań, które po wyremontowaniu mogą przeznaczyć dla swoich pracowników.
 2. Zdecydowano, że na Zawarciu powstaną dwa budynki mieszkalne Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
 3. Podczas 31. Finału WOŚP w Gorzowie zebrano 31.36 tys. zł w trakcie licytacji na orkiestrowej scenie. Kwestujący wolontariusze ze sztabu „Klub u Szefa” zebrali prawie 314 tys. zł, a ze stabu przy Szkole Podstawowej nr 20 –12,5 tys. zł.
 4. Po raz kolejny odbyły się „Gorzowskie Targi Edukacyjne”.
 5. Na przywitanie wiosny na mieszkanców czekała darmowe bukiety nowalijek i kolorowe, zdrowe kanapki przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych.
 6. 16 uzdolnionych mieszkańców Gorzowa odebrało stypendia artystyczne Prezydenta Miasta. Ich łączna wartość to prawie 100 tysięcy złotych. To jedna z naszych najpiękniejszych inwestycji – podkreślił prezydent Jacek Wójcicki, wręczając wyróżnienia. Więcej tutaj.
 7. PGE Energia Ciepła w Gorzowie rozpoczęła nową inwestycję, która pozwoli całkowicie odejść od węgla kamiennego podczas produkcji energii elektrycznej i ciepła. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli oddychać czystym powietrzem.
 8. Prawie pół tysiąca zawodników wzięło udział w 41. edycji Biegu Słowiańskiego.
 9. W maju odbył się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, podczas którego były gotowane i degustowane regionalne potrawy, a wieczorem wystąpiły gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
 10. Wicepremier Piotr Gliński oraz prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podpisali umowę w sprawie współfinansowania Filharmonii Gorzowskiej.
 11. Odbyła się kolejna edycja Nocnego Szlaku Kulinarnego, w którym wzięło udział 37 lokali gastronomicznych. Tematem przewodnim byly szparagi.
 12. W okresie letnim odbył się cykl miejskich letnich imprez plenerowych „Dobry Wieczór Gorzów”. W jego ramach liczne koncerty, warsztaty, spotkania i zajęcia sportowe oraz artystyczne.
 13. Gorzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował 24 czerwca 30-lecie działalności.
 14. Gorzów zajął czwarte miejsce w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.
 15. Pierwsi absolwenci na wydziale pielęgniarstwa odebrali symbole zawodowe.
 16. W Gorzowie odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski.
 17. Dobiegła końca realizacja projektu pod nazwą Zawodowcy w Gorzowie 2.0.
 18. Ośmioro dzieci przyszło na świat dzięki gorzowskiemu programowi polityki zdrowotnej, pkmagającemu w leczeniu bezpłodności.
 19. Stanisław Żytkowski – honorowy obywatel Gorzowa Wielkopolskiego, miejski radny, senator, znany i zasłużony adwokat, wybitny gorzowianin, został patronem ulicy w centrum miasta.
 20. Uruchomione zostały cztery miejskie stacje ładowania aut elektrycznych oraz hybrydowych, a na finiszu są prace nad budową kolejnych ośmiu.
 21. W Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu otwarto Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA.
 22. 4 listopada swoją premierę miała gra MONOPOLY Gorzów. Gorzowska edycja powstała przy udziale mieszkańców i przy wsparciu partnerów – firm i instytucji z Gorzowa.
 23. 100 nowych drzew pojawiło się w Gorzowie. W ramach akcji #RośnijMY.
 24. Prezydent Wójcicki przychylił się do wniosku Komitetu Obywatelskiego i zdecydował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie zmiany nazwy miasta Gorzów Wielkopolski na Gorzów. Planowany termin ich przeprowadzenia to 6 maja-2 sierpnia 2024 r.
 25. Otwarta została nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Arena Gorzów. Imprezy z tej okazji trwały cały weekend.
 26. Miasto sprzedało inwestorom dwie ostatnie działki przy ulicach Dobrej i Miłej.
 27. Rada Miasta 20 grudnia jednogłośnie przyjęła przyszłoroczny budżet Gorzowa Wielkopolskiego. Zakłada on inwestycje o wartości co najmniej 212,6 mln zł. Wydatki Miasta określono w nim na 1 mld 89 mln zł, a dochody na 967,84 mln zł. Deficyt wyniesie 121,76 mln zł, który zostanie pokryty kredytem i wolnymi środkami Miasta. Więcej tutaj.

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.2 ° C
4.2 °
4.2 °
89 %
1.4kmh
98 %
czw.
10 °
pt.
7 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
4 °

NAJPOPULARNIEJSZE